25 07.18 12:34
Nowszy wpis Starszy wpis

Gutieri Tomelin zawodnikiem NK Osijek

Gutieri Tomelin odchodzi z Jagiellonii Białystok. 27-letni obrońca na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do klubu chorwackiej ekstraklasy NK Osijek.

Guti bronił barw Jagiellonii przed ostatnie 2,5 roku, jako że do Białegostoku przeprowadził się w styczniu 2016 roku z brazylijskiego Joinville. Pierwszą rundę w Jadze, podobnie jak cały zespół, miał dość trudną, ale gdy wskoczył na dobre do jedenastki Żółto-Czerwonych, to nie oddawał miejsca w niej przez kilkanaście miesięcy.

W sezonie 2016/17 stworzył z Ivanem Runje prawdopodobnie najlepszy duet stoperów w LOTTO Ekstraklasie, który był jednym z powodów, dlaczego Jaga walczyła do ostatnich minut sezonu o mistrzostwo Polski, ostatecznie kończąc rozgrywki na drugim miejscu.

W kolejnych miesiącach sympatyczny Brazylijczyk również pozostawał podstawowym zawodnikiem Żółto-Czerwonych, aż na półmetku rundy zasadniczej wypadł za nadmiar żółtych kartek. W Płocku zastąpił go wówczas Nemanja Mitrović i poprzez swoje dobre występy wygryzł Gutiego z wyjściowej jedenastki. Łączny bilans 27-letniego obrońcy w Jagiellonii to przede wszystkim dwa medale za wicemistrzostwo Polski, a także 70 meczów (68 w podstawowym składzie)  i 2 gole.

Nowy zespół Gutiego, NK Osijek, to czwarty zespół chorwackiej najwyższej klasy rozgrywkowej, który również występuje w eliminacjach Ligi Europy. W drugiej rundzie rywalem Chorwatów będzie szkocki klub Glasgow Rangers.

Guti, dziękujemy za grę w Jagiellonii i życzymy powodzenia w dalszej karierze! Boa sorte, Guti!