07 08.18 14:42
Nowszy wpis Starszy wpis

Mile Savković nowym zawodnikiem Jagiellonii!

Jagiellonia Białystok pozyskała nowego skrzydłowego. We wtorek czteroletni kontrakt z naszym klubem podpisał Serb Mile Savković.

26-letni Savković przechodzi do Jagi na zasadzie  transferu definitywnego z serbskiego Spartaka Subotica, który ostatnio sprawił dużą niespodziankę w eliminacjach Ligi Europy, pokonując czeską Spartę Praga. Już w sześciu meczach oficjalnych tego sezonu (liga serbska + Liga Europy) Serb dla swojej drużyny strzelił cztery gole i zanotował jedną asystę. W ten sposób dalej nawiązał do swojej bardzo dobrej formy z ubiegłych rozgrywek, kiedy to jego liczby przedstawiały się następująco – 11 goli i 8 asyst.

Poprzednimi klubami naszego nowego zawodnika były FK BSK Borca, którego Savković jest wychowankiem i którego barwy reprezentował do 2014 roku, a także FK Jagodina, w którym grał przez kolejne dwa lata. Wraz z późniejszymi występami w Spartaku Subotica, były młodzieżowy reprezentant Serbii uzbierał już w sumie 161 spotkań w serbskiej najwyższej klasie rozgrywkowej, w których strzelił 27 goli i zanotował 13 asyst.

26-latek mierzy 174 centymetry wzrostu, jest prawonożny i może grać na obu skrzydłach, jak i na pozycji ofensywnego pomocnika. Z Jagiellonią podpisał czteroletni kontrakt i będzie występował w żółto-czerwonej koszulce z numerem 13. To już czwarty zawodnik, po Mateuszu Machaju, Grzegorzu Sandomierskim i Lukasie Klemenzie, który wzmocnił nasz klub w letnim oknie transferowym.

Mile, witamy w Jagiellonii i życzymy powodzenia w Żółto-Czerwonych barwach!