08 11.18 07:56
Nowszy wpis Starszy wpis

CLJ: Przedłużyć zwycięską passę

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok mają na swoim koncie dwa zwycięstwa z rzędu. W sobotę podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego postarają się o trzecie, ale o to nie będzie łatwo. Rywalem Jagi będzie przy Słonecznej jeden z faworytów rozgrywek – Pogoń Szczecin.

Młodzi Jagiellończycy mogą nieco odetchnąć z ulgą. Po ośmiu meczach bez zwycięstwa Żółto-Czerwoni wygrali dwa ostatnie, bardzo ważne spotkania. Przeciwko Elanie Toruń (4:3) i Motorowi Lublin (1:0) o zwycięstwo walczyli z powodzeniem do ostatniego gwizdka sędziego, strzelając decydujące gole w 90. minucie gry. Dzięki temu nasz zespół zdołał nieco oddalić się od strefy spadkowej Centralnej Ligi Juniorów.

- Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo. Muszę pogratulować całemu zespołowi, bo chłopcy udowodnili, że stać ich na naprawdę dużo. Dzisiaj ciężką pracą, determinacją i wolą zwycięstwa wyszarpaliśmy gospodarzom te punkty. Cieszy również czyste konto, które zbyt często nam się nie przydarza w tym sezonie, ale dziś chłopcy byli bardzo zdyscyplinowani i zdeterminowani. Cała drużyna zasłużyła na pochwały za grę w defensywie, bo dotąd nie obserwowaliśmy takiej konsekwencji w naszej grze. Mam nadzieję, że zostaniemy na tym poziomie również w kolejnych spotkaniach – mówił po spotkaniu w Lublinie trener Wojciech Kobeszko.

Sobotnie starcie z Pogonią Szczecin będzie dla Żółto-Czerwonych zwieńczeniem pierwszej, niezbyt udanej połowy sezonu 2018/19. Ewentualne zwycięstwo nad Portowcami pozwoliłoby Jadze na powrót do środka ligowej klasyfikacji.

Zespół najbliższego rywala Jagi przez długi czas walczył o pozycję lidera CLJ z Koroną Kielce. Ostatnie tygodnie Portowcy mają jednak nieszczególnie udane. Dwa remisy – z Arką Gdynia (1:1) i Cracovią (1:1), a także ostatnia porażka domowa z Zagłębiem Lubin (2:4) sprawiły, że szczecinianie spadli na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Na uwagę w drużynie Piotra Łęczyńskiego zasługuje fakt, że ważne role w niej odgrywają zawodnicy z rocznika 2003 – Hubert Turski i Kacper Kozłowski, którzy ostatnio występowali również w reprezentacji Polski do lat 17 (rocznik 2002). To właśnie ci zawodnicy są również najlepszymi strzelcami Pogoni w obecnym sezonie.

Sobotni mecz 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin rozpocznie się o godzinie 13:30. Wstęp wolny, zapraszamy! O wyniku będziemy informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii - @AkademiaJagi.