08 11.18 16:56
Nowszy wpis Starszy wpis

Elewatorska zieleni się jesienią

        Mamy początek listopada, a na terenie budowy przy Elewatorskiej robi się coraz bardziej zielono. Wszystko za sprawą postępujących prac. Na jednym z boisk pojawiła się już trawa, na kolejnym stanie się to w ciągu kilku najbliższych dni. Niebawem pojawi się także sztuczna nawierzchnia na trzecim placu treningowym.

- Do tej pory nie napotkaliśmy żadnych komplikacji. Pogoda dopisuje więc prace cały czas idą mocno do przodu. Priorytetem są wszystkie roboty na zewnątrz, chcemy maksymalnie wykorzystać sprzyjającą aurę - tłumaczy  Paweł Tarasiuk, inżynier budowy z firmy RS Budownictwo.

W środę na najmniejszym boisku treningowym pojawiła się już murawa.  - Najmniejsze boisko jest już niemal gotowe. Trawa jest położona prawie w całości. W tym tygodniu zakładamy też zakończenie prac związanych z przygotowaniem miejsc parkingowych. Gotowa jest już natomiast wewnętrzna droga, wokół całego terenu. W najbliższym czasie przystąpimy również do układania murawy na największym boisku. Na boisku położonym najbliżej budynku klubowego  układamy aktualnie gumę. Po kilku dniach przystąpimy do układania sztucznej nawierzchni - dodaje.

Prace przy głównym budynku również wkraczają w bardziej zaawansowaną fazę. - Zaczynamy prace wykończeniowe. Szpachlowanie,  malowanie, układanie gresów. Montowanie drzwi. Skończyliśmy tynkować, układać posadzki i zamknęliśmy dach - mówi Paweł Tarasiuk.

Inwestycja dofinansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć oraz wideo "z lotu ptaka" z terenu budowy przy Elewatorskiej.