06 12.18 08:50
Nowszy wpis Starszy wpis

O kontuzjach i terminach, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowej prasie na pierwszy plan wysuwa się informacja o pierwszej wiosennej kolejce. Ponadto Ivan Runje mówi o swoim zdrowiu.

Kurier Poranny
Problemy Jagi przed Wisłą. - Arka Gdynia nam leży. Awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski potwierdziliśmy, że jesteśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Byliśmy w posiadaniu piłki, kreowaliśmy grę i pokazaliśmy, że nie grając nawet w optymalnym składzie jesteśmy bardzo mocni - twierdzi obrońca Żółto-Czerwonych Ivan Runje. (...) - Nie da się ukryć, że te wygrane z Arką mają słodko-gorzki smak - przyznaje kluczowy stoper białostoczan. - Źle upadłem i skręciłem kolano. Na pierwszy rzut oka problem nie wydaje się duży, ale więcej będę wiedział po badaniach - dodaje. Runje diagnozę usłyszy w Białymstoku, do którego z Trójmiasta wrócił sam. Jego koledzy wybrali się już do Krakowa, by szykować się do sobotniej potyczki przy Reymonta z Wisłą w Lotto Ekstraklasie. Przed wyjazdem na spotkanie z Białą Gwiazdą sytuacji nie poprawia również czerwona kartka Romana Bezjaka, którego komisja ligi za faul w końcówce ostatniego ligowego meczu, ukarała absencją w czterech kolejnych występach Jagi.

Jaga zacznie w piątek w Legnicy. - W pierwszym 2019 roku meczu ekstraklasy piłkarskiej zagra Jagiellonia Białystok. Żółto-Czerwoni w spotkaniu 21. kolejki zmierzą się na wyjeździe z Miedzią Legnica. Spotkanie z beniaminkiem rozpocznie się w piątek - 8 lutego, o godz. 18. Żółto-Czerwoni będą mieli okazję do rewanżu, bo w Białymstoku sensacyjnie ulegli Miedzi 2:3.

Gazeta Wyborcza
Jaga zna termin meczu w Legnicy. - Piłkarze Jagiellonii Białystok "wiosenną" walkę o punkty w Ekstraklasie rozpoczną dokładnie w piątek 8 lutego o godz. 18. Ekstraklasa SA ustaliła szczegółowy terminarz 21. kolejki spotkań. Będzie to pierwsza seria pojedynków rozegrana po zimowej przerwie w rozgrywkach, a tym samym pierwsza w 2019 r. Jako pierwsi do walki o punkty wrócą zawodnicy Miedzi i Jagiellonii. Ekipa z Legnicy 8 lutego podejmie drużynę w Białymstoku. W pierwszym pojedynku tych drużyn w tym sezonie górą był beniaminek. Miedź wygrała w Białymstoku 3:2.

Przegląd Sportowy
Kolejna reforma rozgrywek. - PZPN przegłosuje dwie uchwały znacznie wpływające na sposób funkcjonowania klubów ekstraklasy: zostanie zniesiony limit obcokrajowców spoza Unii Europejskiej mogących przebywać jednocześnie na boisku oraz wprowadzony obowiązek występu jednego młodzieżowca. (...) Od przyszłego sezonu to nie będzie stanowiło już problemu. PZPN mówi: „Na rynku transferowym róbcie, co chcecie”. Właściwie już od najbliższego zimowego okna będzie można ruszyć na zakupy poza Unię. Taka sytuacja bardzo cieszy właścicieli klubów – zwłaszcza tych walczących o lokaty na podium, a w perspektywie wystepujących w eliminacjach europejskich pucharów. Od momentu wprowadzenia limitu skarżyli się, że taki przepis osłabia ich konkurencyjność w wejście do fazy grupowej Ligi Mistrzów czy Europy. Nasze przepisy były najostrzejsze w Europie, ale to koniec – prezesi mają wolną rękę i to od nich zależy, jak z tego skorzystają. (...) Zmiana stawia wiele innych pytań. Można dyskutować, czy w taki sposób należy ciągnąć ich za uszy. Czy nie powinni wygrywać rywalizacji sportowej, a nie dostawać miejsce z automatu? Problem-ograniczenie, znany z I ligi w której ten przepis już funkcjonuje to sytuacja, w której np. młodzieżowiec–napastnik doznaje kontuzji lub gra słabo, ale na ławce jest tylko młodzieżowiec-obrońca.