06 12.18 09:31
Nowszy wpis Starszy wpis

Bezjak pauzuje, Guilherme wraca, Burliga zagrożony

W sobotnim meczu z Wisłą Kraków nie zagra Roman Bezjak. Słoweniec został ukarany w meczu z Arką czerwoną kartką, a Komisja Ligi zawiesiła go na cztery potyczki. Do drużyny wraca Guilherme, a na wykluczające napomnienie musi z kolei uważać Łukasz Burliga. 

W spotkaniu z arkowcami Jagiellończycy otrzymali tylko jedną kartkę, był to czerwony kartonik pokazany Romanowi Bezjakowi za brutalny faul na Marcusie da Silvie. Słoweniec został zawieszony przez Komisję Ligi na cztery mecze.

Do drużyny wraca Guilherme. Brazylijczyk pauzował w starciu z Arką za czwartą w tym sezonie żółtą kartkę. Natomiast w Krakowie na wykluczający kartonik będzie musiał uważać Łukasz Burliga.

W tym sezonie pięć kartoników otrzymał Ivan Runje, po cztery Taras Romanczuk, Guilherme, po dwie Jakub Wójcicki, Marko Poletanović, Lukas Klemenz, Roman Bezjak, Bartosz Kwiecień, Mateusz Machaj, Karol Świderski, Przemysław Frankowski, Arvydas Novikovas, Martin Pospisil, a po jednym Cillian Sheridan, Nemanja Mitrović oraz Mile Savković. 

Żółte kartki zawodników Jagiellonii:

5 - Runje.
4 - Romanczuk, Guilherme.
3 - Burliga.
2 - Wójcicki, Poletanović, Klemenz, Bezjak, Kwiecień, Machaj, Świderski, Frankowski, Novikovas, Pospisil.
1 - Sheridan, Mitrović, Savković.

Czerwone kartki Jagiellonii:

1 - Guilherme, Bezjak