06 12.18 10:51
Nowszy wpis Starszy wpis

Tomasz Kwiatkowski sędzią w Krakowie

Sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy poprowadzi sobotni mecz Jagiellonii Białystok z Wisłą Kraków rozgrywany w ramach 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy. 

Dla 40-letniego sędziego będzie to drugi mecz Jagi w tym sezonie i 21. w karierze. W sierpniu prowadził on starcie wyjazdowe z Zagłębiem Lubin, wygrane przez Jagę 2:0. Ogólny bilans Żółto-Czerwonych w meczach prowadzonych przez arbitra z Warszawy jest korzystnyi wynosi on 8 zwycięstw, 7 porażek i 5 remisów.

Asystentami sędziego Kwiatkowskiego w Krakowie będą Radosław Siejka i Marcin Lisowski, z kolei arbitrem technicznym Paweł Malec. Za system wideoweryfikacji VAR będą odpowiadać Krzysztof Jakubik i Marcin Borkowski.

Mecze Jagiellonii, które sędziował Kwiatkowski:

Puchar Polski 2012/13: Jagiellonia - Lechia Gdańsk 2:2, karne 5:4.
Ekstraklasa 2013/14: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia 2:1.
Ekstraklasa 2014/15: Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia 1:3, Jagiellonia - Lech Poznań 1:0, Jagiellonia - Ruch Chorzów 2:0, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1.
Ekstraklasa 2015/16: Jagiellonia - Zagłębie Lubin 1:2, Pogoń Szczecin - Jagiellonia 2:1, Jagiellonia - Górnik Zabrze 2:3, Jagiellonia – Górnik Łęczna 1:0, Piast Gliwice - Jagiellonia 2:0.
Lotto Ekstraklasa 2016/17: Jagiellonia – Lechia Gdańsk 0:1, Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia 0:0, Jagiellonia - Piast Gliwice 2:0, Korona Kielce - Jagiellonia 1:1.
Lotto Ekstraklasa 2017/18: Jagiellonia - Śląsk Wrocław 1:1, Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:0, Jagiellonia - Cracovia 1:0, Jagiellonia - Górnik Zabrze 1:2.
Lotto Ekstraklasa 2018/19: Zagłębie Lubin - Jagiellonia 0:2.

Bilans sędziego: 8 zwycięstw, 5 remisów, 7 porażek Jagiellonii.

Obsada sędziowska 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy:

7 grudnia (piątek):
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice, godz. 18:00, sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Lech Poznań - Śląsk Wrocław, godz. 20:30, sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

8 grudnia (sobota):
Pogoń Szczecin - Zagłębie Sosnowiec, godz. 15:30, sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Korona Kielce - Wisła Płock, godz. 18:00, sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok, godz. 20:30, sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

9 grudnia (niedziela):
Górnik Zabrze - Miedź Legnica, godz. 15:30, sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa, godz. 18:00, sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

10 grudnia (poniedziałek):
Arka Gdynia - Cracovia, godz. 18:00, sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).