08 02.19 16:50

U-18: Porażka Polski z Portugalią, połówka Twarowskiego

Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała z Portugalią 1:4 w pierwszym meczu turnieju w hiszpańskiej La Mandze. Całą pierwszą połowę w barwach Biało-Czerwonych rozegrał napastnik Jagiellonii – Maciej Twarowski.

Młodzi Polacy nie mieli w piątkowym starciu wiele do powiedzenia. Już do przerwy przegrywali 0:2 po dwóch bramkach Felixa Correii i choć tuż po zmianie stron gola kontaktowego strzelił Javier Hyjek, to kolejne trafienia notowali już tylko Portugalczycy. Correia (zanotował hattricka) oraz Gouveia przesądzili o ich wygranej aż 4:1.

Maciej Twarowski wyszedł w podstawowym składzie Biało-Czerwonych i w przerwie został zmieniony przez wypożyczonego z Jagiellonii do Wigier Suwałki Bartosza Bidę. Obaj zawodnicy rozegrali po 45 minut, a Bida został dodatkowo ukarany żółtą kartką.

Kolejny mecz Polacy rozegrają w niedzielę, gdy zmierzą się z Norwegią.