09 02.19 22:42
Nowszy wpis Starszy wpis

Koniec sezonu dla Savkovicia, kontuzja Kelemena

Złe informacje dotyczące stanu zdrowia Mile Savkovicia i Mariana Kelemena. Dla serbskiego skrzydłowego sezon 2018/19 się już zakończył, z kolei słowacki bramkarz nie pomoże Żółto-Czerwonym co najmniej w najbliższym spotkaniu z Wisłą Płock.

Zaledwie kilkadziesiąt sekund trwała piłkarska wiosna dla Mile Savkovicia. 26-letni Serb już w swojej pierwszej akcji po wejściu z ławki rezerwowych doznał bardzo poważnej kontuzji. Po starciu z obrońcą Miedzi Legnica, Bożo Musą, Savković opuścił plac gry na noszach, a badania wykazały, że czeka go kilkumiesięczna przerwa.

- Mile doznał złamania kości strzałkowej z całkowitym uszkodzeniem więzadła trójgraniastego i więzozrostu piszczelowo-strzałkowego. Jeszcze w sobotę zawodnik przeszedł operację w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Jego przerwa potrwa od czterech do sześciu miesięcy – powiedział doktor Krzysztof Koryszewski, lekarz klubowy Jagiellonii Białystok.

W najbliższym meczu z Wisłą Płock nie zobaczymy na boisku również Mariana Kelemena. Doświadczony słowacki bramkarz na jednym z treningów w tym tygodniu złamał rękę i zabrakło go już w kadrze meczowej na spotkanie z Miedzią Legnica. - W przypadku Mariana mamy do czynienia ze złamaniem dalszego końca pierwszej kości śródręcza prawego – dodał doktor Koryszewski.

Doświadczony Słowak nie zagra w najbliższym spotkaniu Żółto-Czerwonych z Nafciarzami, a później przejdzie kontrolne badania, które wykażą, czy w kolejnym tygodniu będzie mógł wrócić do treningów. 

Mile, Marian – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Czekamy na Was!