15 03.19 08:47
Nowszy wpis Starszy wpis

26. kolejka Lotto Ekstraklasy - zapowiedź

W piątek startuje 26. kolejka Lotto Ekstraklasy. Hitem kolejki będą Derby Krakowa. Ciekawie powinno być także w Białymstoku i Warszawie.

W Płocku Wisła podejmie Pogoń Szczecin. "Nafciarze" po słabym starcie złapali oddech i w ostatnich dwóch meczach zgarnęli cztery punkty, dzięki wygranej z Cracovią i pechowemu remisowi w Gdańsku. Tymczasem "Portowcy" udadzą się na Mazowsze po domowej klęsce z Zagłębiem Lubin.

W Poznaniu Lech zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Ekipa Adama Nawałki przegrała przed tygodniem z Miedzią Legnica i nadal nie jest pewna gry w grupie mistrzowskiej. Tymczasem ekipa Marcina Brosza po domowej porażce w derbach Górnego Śląska nadal znajduje się blisko strefy spadkowej.

Jagiellonia Białystok zmierzy się w "Żółto-Czerwonych" derbach z Koroną Kielce. Jaga potrzebuje wygranej, aby zapewnić sobie prawo gry w górnej ósemce. Tymczasem kielczanie po wygranej z Arką wyraźnie spuścili z tonu, a ostatnio zostali rozbici u siebie przez Wisłę Kraków.

W Sosnowcu Zagłębie zmierzy się z Lechią Gdańsk. "Biało-Zieloni" w dwóch ostatnich spotkaniach zgarnęli jeden punkt, ratując u siebie remis z Wisłą Płock bramką w ostatniej minucie spotkania. Tymczasem beniaminek w tym roku zdobył u siebie komplet punktów.

Legia Warszawa zmierzy się przy Łazienkowskiej ze Śląskiem Wrocław. "Wojskowi" w środku tygodnia nieoczekiwanie przegrali w rozgrywkach o Puchar Polski z Rakowem Częstochowa. Tymczasem wrocławianie dzięki wygranej z Jagiellonią oddalili się od strefy spadkowej i chcą pójść za ciosem w stolicy.

Piast Gliwice podejmie Miedź Legnica. Gospodarze wskoczyli na podium po ostatniej serii gier, ale legniczanie przyjadą do Gliwic pokrzepieni wygranymi z Lechem i Puszczą Niepołomice.

Zagłębie Lubin podejmie Arkę Gdynia. "Miedziowi" imponująco prezentują się w tym roku, wskoczyli do górnej ósemki i chcą potwierdzić u siebie dobrą dyspozycję. Na drugim biegunie znajdują się arkowcy, którzy w tym roku przegrali wszystkich pięć meczów.

Kolejka zakończy się w Krakowie, gdzie na stadionie Wisły odbędą się derby Krakowa. Będzie to ostatnia szansa dla gospodarzy na włączenie się do walki o górną ósemkę. Zadanie jednak nie będzie łatwe, ponieważ "Pasy" wygrały cztery z pięciu tegorocznych meczów.

26. kolejka Lotto Ekstraklasy

15.03
Wisła Płock - Pogoń Szczecin 18:00
Lech Poznań - Górnik Zabrze 20:30

16.03
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 15:30
Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk 18:00
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 20:30

17.03
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 15:30
Piast Gliwice - Miedź Legnica 15:30
Wisła Kraków - Cracovia 18:00