15 03.19 10:38
Nowszy wpis Starszy wpis

Guilherme: Musimy zacząć iść do przodu

- Wygrana w Opolu przywróciła drużynę pewność siebie. To było bardzo ważne zwycięstwo. Niezależnie od przeciwnika, musieliśmy wrócić na właściwe tory – mówił przed meczem z Koroną Kielce Guilherme.

- Cieszy nas to, że dwa gole zostały strzelone przez napastnika, oraz to, że awansowaliśmy do kolejnej rundy. W Ekstraklasie ostatnio nie notowaliśmy najlepszych wyników, straciliśmy nieco dystans do czołówki, ale będziemy dalej walczyć – zapewniał brazylijski obrońca Jagiellonii, który w Opolu zanotował dwie bardzo ładne asysty.

- Przy drugiej bramce widziałem Patryka wychodzącego na pozycję i wiedziałem, że powinienem mu zagrać za linię obrony, bo jest on bardzo szybkim zawodnikiem. W Opolu to ja dwukrotnie asystowałem, ale mamy wielu jakościowych piłkarzy. Jestem tu, aby pomagać drużynie. Cieszę się z asyst, jednak najważniejsze jest zwycięstwo i czyste konto, szczególnie że był to ciężki mecz na nie najlepszym boisku. Wierzę, że to doda nam pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami – opowiadał lewy defensor Żółto-Czerwonych.

- Teraz trzeba wrócić do wygrywania w Ekstraklasie. Nawet jeśli nasze ostatnie mecze ligowe nie były najlepsze, to nasi rywale również gubili w nich punkty. Mieliśmy nieco szczęścia, że wciąż znajdujemy się na czwartym miejscu. Musimy walczyć, aby utrzymać się w czołówce i zobaczyć, z jakiej pozycji będziemy rozpoczynać rundę finałową. Aby walczyć o coś więcej na koniec sezonu, już teraz musimy zacząć wygrywać, zaliczyć kilka dobrych spotkań i budować naszą pewność siebie. Najważniejsze jednak są punkty. Nie możemy już ich tracić u siebie. Od meczu z Koroną musimy zacząć pokazywać się z dobrej strony przed naszymi kibicami i sztabem szkoleniowym. Musimy iść wszyscy razem do przodu – apelował Gui.

W sobotę rywalem Jagiellonii będzie Korona Kielce, która w kiepskim stylu przegrała ostatnio z Zagłębiem Sosnowiec (1:4) i przede wszystkim u siebie z Wisłą Kraków (2:6).

- Trzeba pamiętać, że na początku meczu Korona miała kilka dobrych okazji, a to spotkanie przegrała tak naprawdę w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy. To dobry zespół, dlatego w sobotę musimy zachować pełną koncentrację przez pełne 90 minut, aby nie stracić punktów tak, jak ostatnio, gdy w 10 minut przegraliśmy mecz ze Śląskiem, a przeciwko Górnikowi straciliśmy zwycięstwo samej końcówce. Musimy wykorzystywać nasze sytuacje do zaatakowania rywala i strzelenia bramki, a także nie popełniać błędów z tyłu – zaznaczał Guilherme.

- Korona przyjeżdża do nas po dwóch bardzo złych wynikach. Oni również muszą zacząć wygrywać, dlatego musimy być podwójnie skoncentrowani, bo kielczanie są zespołem, który posiada wiele jakości. Nie wygraliśmy w lidze od trzech spotkań, ale teraz gramy u siebie i nie ma dla nas innej opcji, niż zwycięstwo. Musimy pokazać się z dobrej strony i zdobyć trzy punkty, aby wciąż liczyć się w walce o nasze cele w tym sezonie. Musimy walczyć i niezależnie od stylu zgarnąć komplet punktów – zakończył Brazylijczyk.