12 04.19 12:08
Nowszy wpis Starszy wpis

Wójcicki: Ten sezon jest jeszcze do uratowania

- Po dwóch zwycięskich meczach w naszych i kibiców głowach pojawiło się trochę optymizmu. Wraca także pewność siebie, której nam brakowało, kiedy nie potrafiliśmy wygrać sześciu kolejnych meczów - powiedział przed meczem z Lechem Poznań zawodnik Jagiellonii, Jakub Wójcicki.

„Żółto-Czerwoni” wygrali dwa ostatnie spotkania. - Myślę, że po dwóch meczach w naszych i kibiców głowach pojawiło się trochę optymizmu. Wraca także pewność siebie, której nam brakowało , kiedy nie potrafiliśmy wygrać sześciu kolejnych meczów. Teraz jest okazja, aby wykonać kolejny krok do przodu, powalczyć o wygraną i włączyć się do walki o podium. Trzeba tylko ciężko pracować i być maksymalnie skoncentrowanym na następnym zadaniu – podkreśla Kuba.

Awans do finału rozgrywek o Totolotek Puchar Polski oraz niewielka strata do podium sprawiają, że Jaga w tym sezonie może jeszcze sporo ugrać. - Wiadomo, że nasze oczekiwania były duże. Mieliśmy podstawy do optymizmu, jednak piłka brutalnie zweryfikowała nasze plany. Raz jeszcze przekonaliśmy się, że futbol uczy pokory. Z drugiej strony nadal mamy o co walczyć. Damy z siebie maksa, a ten sezon jest jeszcze do uratowania – podkreśla prawy defensor Jagiellonii.

Mecz w Poznaniu będzie dla Jagiellonii piątym na przestrzeni ostatnich 13 dni. - Statystyki pokazują, że jesteśmy dobrze przygotowani pod względem fizycznym. Dobrze również się czujemy. Wiemy, jakie były opinie, ale nasz kryzys i fatalna seria nie były spowodowane tym aspektem – przekonuje zdobywca Pucharu Polski z Zawiszą Bydgoszcz.

Lech, podobnie jak Jagiellonia nie może być pewny gry w pierwszej ósemce. - W naszej lidze nie ma meczów łatwych. W każdym trzeba walczyć na maksa, podobnie będzie w Poznaniu. Jeżeli do tej podstawy dołożymy piłkarską jakość, to możemy pokusić się o zwycięstwo – zakończył Jakub Wójcicki.