12 04.19 13:26
Nowszy wpis Starszy wpis

30. kolejka Lotto Ekstraklasy - zapowiedź

Przed nami 30. kolejka LOTTO Ekstraklasy, ostatnia w rundzie zasadniczej sezonu 2018/19. W walce o trzy ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej pozostały cztery zespoły, a ta rywalizacja rozstrzygnie się na stadionach w Poznaniu, Warszawie i Lubinie. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w sobotę o godzinie 18:00.

W Poznaniu dojdzie do starcia dwóch zespołów, które wciąż nie są pewne gry w pierwszej ósemce. Szósta w tabeli Jagiellonia zmierzy się z ósmym Lechem i choć drużynie Ireneusza Mamrota już punkt daje awans do grupy mistrzowskiej, tak Kolejorz potrzebuje ku temu zwycięstwa, co zwiastuje duże piłkarskie emocje.

W Lubinie o awans do ósemki powalczy Wisła Kraków, która zagra z pewnym swego Zagłębiem. Biała Gwiazda również musi zwyciężyć, aby mieć gwarancję gry w górnej połowie tabeli. Dla gospodarzy z kolei ten mecz może określić cele na rundę finałową, bowiem lubinianie mogą się nawet włączyć do walki o podium i europejskie puchary.

W Warszawie wicelider Legia podejmie Pogoń Szczecin. Portowcy są ostatnią drużyną zaangażowaną w walkę o pierwszą ósemkę, aczkolwiek czeka ich bardzo trudne zadanie, jako że gospodarze po zmianie trenera kontynuują pościg za prowadzącą w tabeli Lechią Gdańsk, która ma od nich trzy punkty więcej.

Wspomniany lider LOTTO Ekstraklasy zagra z kolei w Krakowie, gdzie jego rywalem będzie bardzo silna wiosną Cracovia. Dla Lechii będzie to mecz o potwierdzenie mistrzowskich aspiracji oraz utrzymanie przewagi w ligowej tabeli, podczas gdy Pasy przy niemalże komplecie publiczności będą chciały pokazać, że są w stanie powalczyć o ligowe podium.

W Gliwicach trzeci w tabeli Piast zagra z dziesiątą Koroną Kielce. Oba zespoły znają już swoją pozycję przed rundą finałową, którą gospodarze rozpoczną na trzecim, a goście na dziewiątym lub dziesiątym miejscu. Podopieczni Waldemara Fornalika na własnym stadionie w tym roku wygrywają mecz za meczem i również przeciwko kielczanom będą wyraźnym faworytem.

Pozostałe trzy mecze w tej kolejce będą dotyczyły drużyn z pozycji 11-16, a więc tych zainteresowanych przede wszystkim skuteczną walką o utrzymanie. We Wrocławiu jedenasty w tabeli Śląsk podejmie czternastego Górnika Zabrze, który być może nie gra złej piłki, ale ma tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. 

W Gdyni trzynasta Arka z nowym trenerem Jackiem Zielińskim postara się o doskoczenie do dwunastej Miedzi Legnica, która ma trzy punkty więcej od drużyny z Trójmiasta. 

W Sosnowcu z kolei dojdzie do starcia dwóch ekip ze strefy spadkowej - Zagłębia oraz Wisły Płock. Dla gospodarzy będzie to mecz o wszystko, aby przed rundą finałową ich strata do bezpiecznych miejsc wynosiła nie więcej niż trzy punkty. Goście z kolei po udanym debiucie trenera Leszka Ojrzyńskiego będą liczyli na to, aby opuścić piętnastą pozycję i rozpocząć marsz w górę tabeli.

30. kolejka LOTTO Ekstraklasy:

Sobota, 13 kwietnia, g. 18:00:
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin – Wisła Kraków
Cracovia – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Korona Kielce
Arka Gdynia – Miedź Legnica
Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze