13 04.19 22:32
Nowszy wpis Starszy wpis

Romanczuk: Zwycięstwa odbudowały ten zespół

- Dzisiaj naprawdę nieźle to wyglądało z naszej strony, szczególnie w pierwszej połowie, gdy kilkakrotnie spokojnie wychodziliśmy z pressingu. Widać, że poprzednie mecze odbudowały ten zespół. Nabraliśmy pewności siebie i to teraz trzeba przełożyć na kolejne spotkania, bo dzisiejsza gra powinna cieszyć naszych kibiców – mówił po zwycięstwie nad Lechem Poznań (2:0) Taras Romanczuk.

- Przed drugim golem mówiliśmy sobie, że musimy uspokoić tę grę, bo Lech nas nieco przycisnął i stwarzał sobie sytuacje. Po drugiej bramce graliśmy spokojniej, utrzymywaliśmy się więcej przy piłce. Fajnie też, że wreszcie wygraliśmy i zagraliśmy na zero z tyłu. Najbardziej cieszy jednak nasza gra. Wszyscy brali na siebie odpowiedzialność za nią, nikt się nie bał i to powinno być dla nas wszystkich powodem do zadowolenia – analizował kapitan Jagiellonii.

Jaga w sobotę odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. - Mecz z Zagłębiem Sosnowiec dodał nam sporo pewności siebie. Potrzebowaliśmy tej wygranej i choć nie był to spektakularny występ, to to zwycięstwo było niezwykle ważne pod kątem naszego miejsca w tabeli. Fajnie, że dziś udało nam się wygrać na ciężkim terenie, dodajemy do swojego konta kolejne punkty i będziemy walczyć w lidze do samego końca – tłumaczył 27-letni pomocnik.

Żółto-Czerwoni kończą rundę zasadniczą na szóstym miejscu. - Trzeba patrzeć na siebie. Przed nami jeszcze mecze ze wszystkimi rywalami z górnej ósemki, do każdego z nich trzeba się dobrze przygotować, aby pokazywać taką grę, jak dzisiaj. Wtedy możemy jeszcze pokusić się o coś większego w tym sezonie – zakończył Taras Romanczuk.