13 04.19 23:03
Nowszy wpis Starszy wpis

LOTTO Ekstraklasa: Terminarz rundy finałowej

Poznaliśmy plan meczów rundy finałowej sezonu 2018/19 LOTTO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok rozpocznie ją od meczu u siebie z Lechem Poznań w sobotę 20 kwietnia, a zakończy wyjazdem do Gdańska 19 maja.

Żółto-Czerwoni zajęli w rundzie zasadniczej szóste miejsce, co sprawia, że zagrają przy Słonecznej trzy spotkania, a cztery na wyjazdach. Do Białegostoku przyjadą w najbliższych tygodniach zespoły Lecha Poznań, Pogoni Szczecin oraz Legii Warszawa.

W 31. kolejce Jaga podejmie na własnym stadionie swojego ostatniego przeciwnika - poznańskiego Lecha. Ten mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę 20 kwietnia o godzinie 18:00. 

PLAN MECZÓW RUNDY FINAŁOWEJ LOTTO EKSTRAKLASY:

31. kolejka (20-22 kwietnia):

Grupa A:
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (sobota, 20 kwietnia, godz. 15:30)
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin (sobota, 20 kwietnia, godz. 18:00)
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań (sobota, 20 kwietnia, godz. 18:00; Canal+ Sport)
Legia Warszawa - Cracovia (sobota, 20 kwietnia, godz. 20:30)

Grupa B:
Wisła Kraków - Wisła Płock (poniedziałek, 22 kwietnia, godz. 15:30)
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec (poniedziałek, 22 kwietnia, godz. 15:30)
Korona Kielce - Śląsk Wrocław (poniedziałek, 22 kwietnia, godz. 18:00)
Górnik Zabrze - Arka Gdynia (poniedziałek, 22 kwietnia, godz. 18:00)

32. kolejka (23-25 kwietnia):

Grupa A:
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin (wtorek, 23 kwietnia, 18:00)
Cracovia - Jagiellonia Białystok (wtorek, 23 kwietnia, 20:30; Canal+ Sport / TVP / Canal+ 4K)
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk (środa, 24 kwietnia, 18:00)
Lech Poznań - Legia Warszawa (środa, 24 kwietnia, 20:30)

Grupa B:
Wisła Płock - Korona Kielce (czwartek, 25 kwietnia, 18:00) 
Arka Gdynia - Miedź Legnica (czwartek, 25 kwietnia, 18:00) 
Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków (czwartek, 25 kwietnia, 20:30) 
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze (czwartek, 25 kwietnia, 20:30) 

33. kolejka (26-29 kwietnia):

Grupa A:
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok (piątek, 26 kwietnia, 18:00; Eurosport 2)
Piast Gliwice - Cracovia (piątek, 26 kwietnia, 20:30) 
Pogoń Szczecin - Lech Poznań (sobota, 27 kwietnia, 18:00)
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa (sobota, 27 kwietnia, 20:30) 

Grupa B:
Miedź Legnica - Wisła Płock (niedziela, 28 kwietnia, 13:00) 
Korona Kielce - Arka Gdynia (niedziela, 28 kwietnia, 15:30) 
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław (niedziela, 28 kwietnia, 18:00) 
Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec (poniedziałek, 29 kwietnia, 18:00) 

34. kolejka (3-6 maja):

Grupa A:
Lech Poznań - Zagłębie Lubin (sobota, 4 maja, 18:00)
Legia Warszawa - Piast Gliwice (sobota, 4 maja, 20:30)
Cracovia - Lechia Gdańsk (niedziela, 5 maja, 18:00) 
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin (poniedziałek, 6 maja, 18:00; Eurosport 1)

Grupa B:
Wisła Płock - Arka Gdynia (piątek, 3 maja, 18:00)
Górnik Zabrze - Wisła Kraków (piątek, 3 maja, 20:30)
Korona Kielce - Miedź Legnica (sobota, 4 maja, 15:30)
Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław (niedziela, 5 maja, 15:30)

35. kolejka (10-12 maja):

Grupa A:
Cracovia - Lech Poznań (sobota, 11 maja, 20:30)
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok (niedziela, 12 maja, 13:00; Canal+ Sport)
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin (niedziela, 12 maja, 15:30)
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin (niedziela, 12 maja, 18:00)

Grupa B:
Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec (piątek, 10 maja, 18:00)
Wisła Kraków - Korona Kielce (piątek, 10 maja, 20:30)
Śląsk Wrocław - Wisła Płock (sobota, 11 maja, 15:30)
Miedź Legnica - Górnik Zabrze (sobota, 11 maja, 18:00)

36. kolejka (13-15 maja):

Grupa A:
Lech Poznań - Lechia Gdańsk (środa, 15 maja, 20:30)  
Zagłębie Lubin - Cracovia (środa, 15 maja, 20:30) 
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (środa, 15 maja, 20:30) 
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice (środa, 15 maja, 20:30) 

Grupa B:
Arka Gdynia - Wisła Kraków (poniedziałek, 13 maja, 18:00)
Miedź Legnica - Śląsk Wrocław (wtorek, 14 maja, 20:30)
Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce (wtorek, 14 maja, 20:30)
Górnik Zabrze - Wisła Płock (wtorek, 14 maja, 20:30)

37. kolejka (18-19 maja):

Grupa A:
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok (niedziela, 19 maja, 18:00)
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin (niedziela, 19 maja, 18:00)
Piast Gliwice - Lech Poznań (niedziela, 19 maja, 18:00)
Cracovia - Pogoń Szczecin (niedziela, 19 maja, 18:00)

Grupa B:
Wisła Kraków - Miedź Legnica (sobota, 18 maja, 15:30)
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia (sobota, 18 maja, 15:30)
Korona Kielce - Górnik Zabrze (sobota, 18 maja, 15:30)
Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec (sobota, 18 maja, 15:30)