15 04.19 09:46
Nowszy wpis Starszy wpis

Przerwa Novikovasa

Przez kilka najbliższych tygodni trener Ireneusz Mamrot, ustalając skład Żółto-Czerwonych, nie będzie mógł skorzystać z Arvydasa Novikovasa. W meczu z Lechem Poznań Litwin nabawił się kontuzji barku, która wyklucza go z gry na okres od czterech do nawet sześciu tygodni.

Pierwsze badania „Arwi” przeszedł jeszcze w Poznaniu, gdzie przeprowadzono również repozycję stawu. Teraz nasz skrzydłowy jest pod opieką klubowych lekarzy i fizjoterapeutów. - Mamy do czynienia ze zwichnięciem przednim barku prawego wraz z uszkodzeniem więzadeł obrąbkowo-ramiennych. Wstępne rokowania co do powrotu do treningów z zespołem szacuje na okres od 4 do 6 tygodni - poinformował Krzysztof Koryszewski, klubowy lekarz Jagiellonii.

- To dla nas duże osłabienie, ale nie mamy wyjścia i będziemy musieli sobie z tym poradzić. To jest spory kłopot, biorąc pod uwagę, jak napięty jest teraz terminarz. Jesteśmy na takim etapie sezonu, że strata każdego zawodnika, czy to z powodu kontuzji, czy kartek jest odczuwalny dla drużyny. Zespół znajdował się już w gorszych momentach i sobie z tym radził, podobnie będzie tym razem - powiedział trener Jagiellonii Białystok, Ireneusz Mamrot.