14 05.19 12:37
Nowszy wpis Starszy wpis

Gwiazda rywali - Carlitos

Najgroźniejszym zawodnikiem Legii Warszawa, najbliższego przeciwnika Jagiellonii, jest hiszpański napastnik Carlitos. Oto krótka sylwetka zawodnika, który w tym sezonie jest najlepszym strzelcem warszawskiej drużyny.

Urodzony w Alicante w 1990 roku Carlos Daniel López Huesca w latach juniorskich tułał się po wielu klubach w regionie Walencji (Alicante, Hercules, Torrellano, Murcia, Elche). W seniorskiej karierze swoje pierwsze lata spędził na poziomie Tercera Division (czwarty poziom rozgrywkowy), w barwach Torrellano Illice CF. Po dwóch sezonach jednak, w 2011 roku, klub ten został jednak rozwiązany, a Carlitos przeniósł się do Ontinyent FC, rywalizującym ligę wyżej – w Segunda Division B. W ten sposób rozpoczęła się prawdziwa tułaczka aktualnego napastnika Wisły, który w żadnym kolejnym klubie nie spędził więcej niż jednego roku.

W sezonie 2011/12 w Ontinyent Carlos Lopez strzelił sześć goli w 28 meczach, po czym dość nieoczekiwanie zdecydował się na przeprowadzkę do Rosji. Jego nowym pracodawcą został drugoligowy Pietrotriest Petersburg, gdzie Hiszpanowi jednak nie poszło najlepiej i po zdobyciu ledwie dwóch bramek powrócił on do swojej ojczyzny.

Sezon 2013/14 w trzecioligowej Fuenlabradzie nie był wybitny w wykonaniu Carlitosa (2 gole w 23 meczach), ale po przenosinach do czwartoligowej Noveldy ten zawodnik wyraźnie odżył. Tylko w jednej rundzie trzynastokrotnie trafiał do siatki rywali, po czym wiosnę sezonu 2014/15 mógł spędzić w cypryjskim Arisie Limassol, z którym awansował do krajowej elity.

Carlitos nie zdecydował się jednak na kontynuowanie kariery na Wyspie Afrodyty i nie była to zła decyzja, bo zanotował kolejne dobre sezony w hiszpańskiej Segunda Division. Zarówno w rozgrywkach 2015/16 w CD Eldense, jak i rok później w barwach rezerw Villarreal ten napastnik strzelał po trzynaście goli.

Nic więc dziwnego, że doskonale znający swój krajowy rynek Kiko Ramirez zdecydował się na sprowadzenie 27-letniego wówczas napastnika do Krakowa i, jak się okazuje, był to dla Wisły strzał w dziesiątkę. Carlos Lopez odnajduje się bowiem świetnie w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. W sezonie 2017/18 strzelił dla Białej Gwiazdy aż 24 goli, zostając królem strzelców rozgrywek i dokładając do tego jeszcze 7 asyst. Hiszpan był absolutnie najważniejszym zawodnikiem swojej drużyny, wobec czego latem sięgnął po niego mistrz Polski - Legia Warszawa.

W stolicy Carlos Lopez ma lepsze i gorsze momenty, ale co jakiś czas udowadnia, że umiejętności ma nieprzeciętne. Z 15 bramkami na koncie w lidze jest najlepszym strzelcem drużyny Aleksandara Vukovicia. Do tego należy jeszcze doliczyć trzy trafienia w innych rozgrywkach, a także sześć asyst zanotowanych w całym sezonie. 

Carlitos w trakcie niespełna dwóch lat swojej gry w Polsce zdążył udowodnić, że jest w stanie w pojedynkę przechylać szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu, nie tylko za sprawą dobrego ustawienia i skutecznego wykończenia w polu karnym, ale też efektownych akcji indywidualnych, jak również po uderzeniach z dystansu (w tym z rzutu wolnego). To wszystko sprawia, że zatrzymanie Hiszpana będzie dla jagiellońskiej defensywy zadaniem trudnym, ale też kluczowym dla odniesienia korzystnego wyniku w środę przy Słonecznej.