15 05.19 23:42
Nowszy wpis Starszy wpis

Pospisil: Każdy walczył za każdego

- Spotkanie kosztowało mnie mnóstwo pracy. Zagraliśmy bardzo dobrze jako drużyna, każdy włożył w tę potyczkę ogrom sił - powiedział po meczu z Legią Warszawa środkowy pomocnik Jagiellonii, Martin Pospisil.

W środowy wieczór "Pospa" należał do najlepszych zawodników na boisku. - Nie wiem, czy była to moja najlepsza wersja. Myślę, że grałem już lepsze w Jagiellonii. Spotkanie kosztowało mnie mnóstwo pracy. Zagraliśmy bardzo dobrze jako drużyna, każdy włożył w tę potyczkę ogrom sił. Ja starałem się pomóc możliwie najbardziej. Co prawda nie strzeliłem gola, ani nie asystowałem, ale zostawiłem na boisku sporo zdrowia - wymienia Czech.

W drugiej połowie po zejściu Patryka Klimali to właśnie "Pospa" grał na pozycji atakującego. - Nigdy wcześniej nie grałem w przodzie. Po prostu nie mam takich parametrów, aby pełnić funkcję napastnika. Co prawda brakuje mi kilku centymetrów, aby skutecznie walczyć o górne piłki. Niemniej chciałem utrzymać się przy futbolówce, sprowokować faul na sobie. Robiłem wszystko, aby pomóc drużynie - podkreśla Martin.

Po przerwie Jagiellonia bardzo mocno się cofnęła. - Po prostu pilnowaliśmy wyniku. Mieliśmy nieco inne założenia, bo chcieliśmy wyjść na połowę rywala i utrzymać się przy piłce. Niestety w drugiej połowie słabo nam to wychodziło. Niemniej dobrze się broniliśmy, a jak już robiło się gorąco, to świetnie w bramce spisywał się Grzesiek Sandomierski. Wygrana pozwala nam wierzyć, że w Gdańsku zapewnimy sobie występy w Lidze Europy. Dzisiaj każdy walczył za każdego i oby tak samo było w niedzielę - zakończył Martin Pospisil.