10 06.19 10:02
Nowszy wpis Starszy wpis

Plotki i spekulacje, czyli w prasie o Jadze

Poniedziałkowa prasa w kontekście Jagiellonia serwuje kolejną porcję plotek transferowych. Ponadto znajdujemy podsumowanie jagiellońskich kadrowiczów, a także informację o zakończeniu budowy ośrodka przy Elewatorskiej.

Gazeta Wyborcza
Novikovas i Adamec z występami. - Arvydas Novikovas i Martin Adamec z Jagiellonii Białystok zaliczyli występy w drużynach narodowych swych krajów. Arvydas Novikovas zagrał w piątek w reprezentacji Litwy. Pomocnik Jagiellonii Białystok rozegrał całe spotkanie przeciwko Luksemburgowi. Pojedynek, rozgrywany w ramach eliminacji mistrzostw Europy, zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla Litwy strzelił właśnie Arvydas Novikovas. Zawodnik Jagiellonii Białystok wpisał się na listę strzelców w 74. minucie konfrontacji. Był to gol na 1:1. Co ważne, Litwini strzelili bramkę, mimo że od 42. minuty spotkania grali w osłabieniu (Saulius Mikoliunas został wtedy ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką).

Przegląd Sportowy
Camara już w Białymstoku. - Szefowie Jagi zakontraktowali pierwszego gracza w letnim oknie transferowym. Tymczasem mogą stracić Novikovasa. (...) Co do kolejki zainteresowanych zatrudnieniem Camary, oprócz białostoczan najpoważniejszymi graczami byli jego sąsiedzi z Dolnego Śląska – Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław. Poznański Lech niby pytał, interesował się, lecz z pewną dozą nieśmiałości, a stołeczna Legia, owszem była bardziej zdeterminowana, ale w tamtym momencie uznała, iż 300 tysięcy euro (tyle trzeba było zapłacić Miedzi) można spożytkować sensowniej. Krążyła wieść, iż suma ta nie jest znowu tak małym wydatkiem, bo przecież „polowanie” na Camarę miało miejsce, zanim klub z Łazienkowskiej nie wzbogacił się o 5,5 miliona euro, sprzedając do moskiewskiego Dynama Sebastiana Szymańskiego. (...) Najlepszy litewski piłkarz ubiegłego roku kilka razy był łączony ze stołecznym klubem. Przed rokiem Legia dyskretnie sondowała możliwość zatrudnienia jagiellończyka, a dziś nie musi robić tego pokątnie. Novikovasowi pozostało jedynie pół roku kontraktu w Jadze i w każdej chwili w majestacie prawa może podpisać umowę z nowym pracodawcą. Co prawda, przez moment był poruszany temat przedłużenia jej z Jagiellonią, lecz oczekiwania finansowe pomocnika i pieniądze proponowane przez klub pochodziły z zupełnie innych bajek. Nie będzie sensacją, jeśli Legia osiągnie cel, ale wciąż trzeba brać pod uwagę, że Novikovas od dłuższego czasu wzbudza zainteresowanie klubów z zagranicy. Chyba, że Jagiellonia kategorycznie postanowi, iż widzi czołowego zawodnika w swoich szeregach do ostatniego dnia kontraktu, a taki obrót sprawy też jest możliwy.

Kurier Poranny
Ośrodek przy Elewatorskiej czeka na otwarcie. - Budowa ośrodka treningowego Jagiellonii przy ulicy Elewatorskiej została zakończona. Obiekty otrzymały już pozwolenie na użytkowanie. Budowa nowej bazy treningowej Jagiellonii Białystok trwała nieco ponad rok, od kwietnia 2018 roku. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 15 mln złotych netto (18,9 mln złotych brutto), z czego większa część kosztów (12,3 mln złotych) została pokryta ze środków własnych klubu.

Novikovas opuści Jagę? - Kontrakt Novikovasa z Jagiellonią obowiązuje do końca tego roku. Litwin może już podpisać umowę z dowolnym klubem. Być może będzie to Legia Warszawa. O transferze do wicemistrzów Polski mówiło się już od dłuższego czasu. (...) Ale Legia to nie jedyny klub zainteresowany zawodnikiem. Na Twitterze pojawiły się informacje, że zawodnik może trafić do zespołu z tureckiej ekstraklasy Goztepe SK. (...) Novikovas do Jagiellonii trafił na początku 2017 roku. Łącznie w barwach Żółto-Czerwonych rozegrał 94 spotkania.