10 06.19 21:46

El. Euro 2020: Litwa pokonana, gol Novikovasa

Reprezentacja Litwy przegrała na wyjeździe z Serbią 1:4 w meczu grupy B eliminacji do Euro 2020. Pełne 90 minut w barwach gości rozegrał skrzydłowy Jagiellonii Arvydas Novikovas, który strzelił jedynego gola dla przyjezdnych.

Po remisie z Luksemburgiem tym razem Litwini nie mieli żadnych szans na zdobycie choćby punktu. W spotkaniu w Belgradzie Serbowie totalnie zdominowali swojego rywala i już po 45 minutach wygrywali 3:0 za sprawą trafień Aleksandara Mitrovicia (dwóch) oraz Luki Jovicia. Dopiero w drugiej połowie straty z rzutu karnego zmniejszył Arvydas Novikovas, dla którego był to drugi mecz z rzędu ze zdobytą bramką. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Adem Ljajić.

"Ara" tradycyjnie wyszedł w podstawowym składzie swojej reprezentacji i rozegrał pełne 90 minut. W barwach gości wystąpił również były zawodnik Jagiellonii – Fedor Cernych.