11 06.19 09:17

Podsumowanie jagiellońskich kadrowiczów [CZERWIEC]

W trakcie kończącej się czerwcowej przerwy na mecze reprezentacji narodowych mieliśmy trzech jagiellońskich kadrowiczów. Oto, jak sobie oni poradzili na arenie międzynarodowej.

Już niemal „tradycją” stało się, że najwięcej minut w trakcie przerwy na kadrę zbiera etatowy reprezentant Litwy Arvydas Novikovas. Tym razem "Ara" nie tylko grał, ale i strzelał jedyne gole dla swojej drużyny narodowej w meczach eliminacji do Euro 2020. Dzięki niemu Litwini zdołali zremisować w Wilnie z Luksemburgiem 1:1, a w kolejnym starciu z Serbią (1:4) nasz zawodnik strzelił bramkę honorową z rzutu karnego. W obu spotkaniach skrzydłowy Jagi spędził na boisku pełne 90 minut.

Nawet na chwilę na placu gry w reprezentacji Słowenii nie pojawił się Nemanja Mitrović. Stoper Jagiellonii mecze eliminacyjne do Euro 2020 z Austrią (0:1) i Łotwą (5:0) obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.

W dwóch spotkaniach towarzyskich młodzieżowej kadry Słowacji wystąpił Martin Adamec. W zwycięskim starciu z Armenią (6:0) pomocnik Jagi wszedł z ławki rezerwowych i rozegrał 26 minut, a w kolejnym pojedynku z Czechami wyszedł już w podstawowym składzie i przebywał na placu gry przez 81 minut.

Oto podsumowanie zmagań jagiellońskich kadrowiczów w trakcie marcowej przerwy na mecze reprezentacji narodowych:

LITWA:

Arvydas Novikovas:
- gol i 90 minut w meczu el. Euro 2020 z Luksemburgem (1:1)
- gol z rzutu karnego i 90 minut w meczu el. Euro 2020 z Serbią (1:4)

SŁOWENIA:

Nemanja Mitrović:
- na ławce rezerwowych w meczach el. Euro 2020 z Austrią (0:1) i Łotwą (5:0)

SŁOWACJA U-21:

Martin Adamec:
- 26 minut w meczu towarzyskim z Armenią (6:0)
- 81 minut w meczu towarzyskim z Czechami (1:2)