12 06.19 10:21
Nowszy wpis Starszy wpis

Nowa baza, czyli w prasie o Jadze

W środowej prasie dominuje temat nowego ośrodka Jagiellonii. Białostoczanie otrzymali nowoczesną bazę treningową.

Gazeta Wyborcza
Otwarto nowy ośrodek. - Trzy boiska, a ponadto szatnie, część administracyjna - we wtorek oficjalnie otwarto ośrodek treningowy Jagiellonii Białystok. (...) – Niemal 10 lat minęło od momentu, kiedy nasz klub zaczął ubiegać się o pozyskanie terenów, które będą odpowiednie na budowę ośrodka piłkarskiego. Dzisiaj cieszymy się, że ten proces dobiegł końca – mówił Wojciech Strzałkowski, akcjonariusz i przewodniczący Rady Nadzorczej Jagiellonii Białystok. – To bardzo ważny dzień dla polskiej piłki nożnej. To pierwszy taki obiekt dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – dodawała Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Przegląd Sportowy
Jaga z nową bazą. - We wtorek w Białymstoku przy ul. Elewatorskiej oficjalnie dokonano otwarcia nowego ośrodka treningowego Jagiellonii. Piłkarze z Podlasia rozpoczną tam treningi w następnym tygodniu. Baza treningowa w Białymstoku kosztowała ponad 15 mln zł, z czego część środków pokryło Ministerstwo Sportu i Turystyki. W otwarciu wzięli udział m.in. prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i szefowie Jagiellonii.

Kurier Poranny
Ośrodek na europejskim poziomie. - Już 10 maja Jagiellonia otrzymała pozwolenie na użytkowanie nowego ośrodka treningowego przy ul. Elewatorskiej, ale wczoraj dokonano uroczystego otwarcia obiektu, który nie odbiega od europejskich standardów, o czym często wspominali zaproszeni goście. (...) Obiekt, którego budowa rozpoczęła się z końcem kwietnia 2018 roku kosztował 19 milionów złotych, z czego 40 procent pokryte zostało dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki (6,6 mln złotych). Baza treningowa składa się z dwóch pełnowymiarowych boisk: z naturalną murawą z systemem podgrzewania oraz ze sztuczną murawą, które zimą będzie zadaszone (hala pneumatyczna). Trzecia płyta treningowa posiada nawierzchnię naturalną. Z kolei w budynku znajduje się pięć szatni, sala treningowa, pomieszczenia sztabu trenerskiego i odnowy. Już w poniedziałek, 17 czerwca pierwszy zespół Jagiellonii, właśnie w nowym ośrodku, rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.