22 06.19 13:22
Nowszy wpis Starszy wpis

Klimala: Dużo pracowałem nad swoją grą

- W trakcie przerwy w grze popracowałem dużo pod kątem taktycznym, starając się poprawić to, co robiłem źle. Dużo pracowałem nad brakami technicznymi i choć mierzyliśmy się tylko z drugoligowcem, to mogę być zadowolony z dzisiejszego sparingu – mówił po wygranej z Pogonią Siedlce (3:0) Patryk Klimala.

- Kilka razy mogłem zrobić coś lepiej, ale udało mi się zdobyć dwie bramki. Trochę się z nich cieszę, ale pamiętam, że zimą również to dobrze wyglądało, a w lidze już gorzej. Dlatego nie ma u mnie zbędnego podniecania się. Chcę utrzymać dobrą postawę również w lidze, bo chłopaki dają dobre piłki i jeśli dalej będzie to tak wyglądało, to wtedy będzie dobrze – dodawał napastnik Jagi.

- W drugiej połowie graliśmy mądrzej. Umieliśmy się utrzymać przy piłce i pressowaliśmy w odpowiednich momentach. Byliśmy bardziej agresywni i szybciej graliśmy piłką. W ten sposób stwarzaliśmy sobie sytuacje. Pierwsza bramka, zdobyta przeze mnie głową, padła po tym, jak zmieniliśmy szybko stronę gry z lewej na prawą. Dzięki temu potrafiliśmy strzelić trzy gole – analizował zdobywca dwóch bramek dla Żółto-Czerwonych.

- W ostatnim czasie dobrze się czuję, schodząc po piłkę. W wolnym czasie pracowałem sporo nad grą tyłem do bramki. Czuję się naprawdę mocny i zobaczymy, jak to będzie wyglądało dalej. Bez względu na to, z kim będziemy grać, będziemy starać się wygrywać – zakończył Klimala.