11 07.19 15:19
Nowszy wpis Starszy wpis

Oleg Horin zawodnikiem Jagiellonii

Oleg Horin został w czwartek nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok. 19-letni ukraiński pomocnik podpisał z naszym klubem czteroletni kontrakt.

Oleg Andrijowicz Horin urodził się 2 lutego 2000 roku i jest wychowankiem piątej drużyny ukraińskiej Premier Ligi – FK Lwów, a także młodzieżowym reprezentantem Ukrainy. Grający na pozycji defensywnego pomocnika zawodnik był w ostatnich dniach testowany przez nasz klub, a także wystąpił w sparingu z greckim Olympiakosem Pireus (0:5), w którym pokazał się z dobrej strony. To sprawiło, że sztab szkoleniowy z Ireneuszem Mamrotem pozytywnie ocenił umiejętności i potencjał młodego Ukraińca, który swoją charakterystyką przypomina młodego Tarasa Romanczuka.

Pozyskanie Horina, który po przejściu testów medycznych podpisał z Jagiellonią czteroletnią umowę, jest już szóstym letnim transferem Żółto-Czerwonych. Wcześniej do naszej drużyny dołączyli Juan Camara, Krsevan Santini, Aleksander Stawiarz, Ognjen Mudrinski oraz Tomas Prikryl. Ukraiński pomocnik będzie w Jadze występował z numerem 22.

Oleg, witamy w Jagiellonii i życzymy powodzenia w żółto-czerwonych barwach!