12 07.19 09:32
Nowszy wpis Starszy wpis

Horin na pokładzie, czyli w prasie o Jadze

W piątkowej prasówce na pierwszy plan wysuwa się transfer Olega Horina. Ukrainiec jest nowym zawodnikiem w naszym zespole.

Gazeta Wyborcza
Oleh Horin zasilił Jagę. - Oleg Horin podpisał w czwartek kontrakt z Jagiellonią. 19-letni pomocnik z Ukrainy związał się z białostockim klubem czteroletnią umową. (...) – Pokazał się z dobrej strony. Ma jeszcze braki taktyczne, ale piłkarsko jest na dobrym poziomie. Widać, że jest to młody zawodnik, który na testach prezentuje się na tyle dobrze, że trzeba by było pomyśleć o jego pozostaniu w klubie – mówił po spotkaniu kontrolnym trener Ireneusz Mamrot i rzeczywiście Oleg Horin został piłkarzem Jagiellonii.

Kurier Poranny
Horin Jagiellończykiem. - Horin jest wychowankiem FK Lwów. Ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Ukrainy. Ukrainiec bardzo dobrze wypadł podczas sparingu Jagi z Olimpiakosem Piresu, gdy był testowany. To najprawdopodobniej przesądziło, że białostocki klub zdecydował się zatrudnić piłkarza. - Tarasa Romanczuka poznałem dopiero po przyjeździe do Białegostoku. Wierzę, że pomoże mi on dobrze wprowadzić się do zespołu. Zdaję sobie sprawę, że mogę się również wiele od niego nauczyć. Będę obserwował zarówno jego, jak i pozostałych kolegów z zespołu. Będę ciężko pracował, aby wywalczyć sobie miejsce w podstawowej jedenastce. Mam nadzieję, że jako piłkarz pójdę w ślady Tarasa i będę odnosił z Jagiellonią sukcesy.

Ireneusz Mamrot jest optymistą przed startem ligi. - Na pytanie, czy trener może zadeklarować, że Jagiellonia w nowym sezonie będzie mocniejsza Mamrot odpowiedział: - Deklaracje są po to, aby później rozliczać. Oczywiście ja się tego nie boję, ale patrząc na skład w porównaniu do tego z wiosny to personalnie jesteśmy mocniejsi. Teraz jak najszybciej trzeba wkomponować tych nowych zawodników w zespół i najważniejsze, aby omijały nas kontuzje - zakończył trener.