31 07.19 16:45
Nowszy wpis Starszy wpis

IV Liga. Wysoka porażka rezerw w sparingu

Rezerwy Jagiellonii doznały pierwszej porażki w trakcie letniego okresu przygotowawczego. Żółto-Czerwoni przegrali na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski aż 1:6.

- Do przerwy nic nie zapowiadało takiego wyniku. Było 0:0, gospodarze praktycznie nie mieli żadnej bez sytuacji, a my jedną – po akcji Mile Savkovicia Kuba Masłowski nie trafił czysto w piłkę i bramkarz obronił jego strzał – opowiadał trener Wojciech Kobeszko.

- Przez cały czas prowadziliśmy grę, podczas gdy przeciwnik głównie się bronił i wychodził z kontrataki, które jednak w drugiej połowie były niezwykle skuteczne. Pierwszą bramkę straciliśmy po stałym fragmencie gry, drugą po kontrze i choć udało nam się złapać kontakt dzięki trafieniu Kuby Jarmołowicza, to później kolejne kontrataki Tura i nasze nieporozumienia w obronie sprawiły, że przegraliśmy bardzo wysoko. Nadziewaliśmy się na kontry przeciwnika, który wykorzystywał nasz każdy błąd i zdobył aż sześć bramek – kontynuował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

- Dobrze, że taki mecz wydarzył się nam dzisiaj. Zobaczyliśmy, że w tej lidze wcale nie będzie nam łatwo. Dziś przeciwnik był silny fizycznie i dobrze zorganizowany w defensywie i choć wynik jest na pewno zbyt wysoki, to takie mecze też się zdarzają. To dla nas dobra lekcja przed startem ligi. Wierzę, że wyciągniemy z tego wnioski i zobaczymy, jak to będzie funkcjonowało dalej – podsumował trener Kobeszko.

Mecz sparingowy:
Tur Bielsk Podlaski – Jagiellonia II Białystok 6:1 (0:0)

Bramki: Stypułkowski x3, K. Kosiński x2, P. Kosiński – Jarmołowicz.

Jagiellonia II: Gostomski, Pankiewicz (Szadłowski), Płoszkiewicz, Gdowik, Huczko (Guziejko), Savković (Jarmołowicz), Matras (Bieliński), Masłowski (zaw. testowany), Wasilewski (zaw. testowany), Mystkowski, zaw. testowany (Chyrchała).