07 08.19 12:46
Nowszy wpis Starszy wpis

Piłkarz meczu z Zagłębiem - Martin Pospisil

Najlepszym zawodnikiem piątkowego meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin (2:2) został wybrany przez kibiców Czech Martin Pospisil. Dla pomocnika Jagi jest to już drugie takie wyróżnienie w tym sezonie.

Po znakomitym spotkaniu inauguracyjnym z Arką (3:0) i bardzo przeciętnym występie przeciwko Rakowowi (0:1) Pospa w Lubinie ponownie pokazał się ze swojej najlepszej strony. Dużo walczył w środku pola (7 piłek przejętych), solidnie rozgrywał piłkę w ofensywie i notował kluczowe zagrania przy akcjach bramkowych naszej drużyny.

Przy pierwszym golu Martin zagrał idealną piłkę za linię obrony do Tomasa Prikryla, który asystował Patrykowi Klimali, a przy drugim trafieniu to właśnie Czech wyłożył piłkę na strzał z 20 metrów Jesusowi Imazowi, który trafił do siatki po raz drugi w tym sezonie. Portal statystyczny Instat ocenił go na solidny indeks 301, co było trzecim wynikiem w drużynie (za Tarasem Romanczukiem i Jesusem Imazem).

Zaskoczeniem dla wielu było to, że w 77. minucie, jeszcze przy stanie 2:1 dla Jagi, Pospa został zmieniony na placu gry przez Marko Poletanovicia. Jak się później okazało, zmiana była efektem nieporozumienia w sztabie szkoleniowym Żółto-Czerwonych.