13 08.19 08:10

Remis i kontrowersje, czyli w prasie o Jadze

Wtorkowa prasa, w kontekście Jagiellonii, rozpisuje się o meczu w Gdańsku. Wszyscy podkreślają rolę Ognjena Mudrinskiego przy wywalczeniu tego punktu.

Super Express
Mudrinski uratował remis. - Ognjen Mudrinski to najdroższy piłkarz w historii Jagiellonii. Klub z Podlasia latem zapłacił za Serba 600 tysięcy euro. Dotąd napastnik zawodził, ale w meczu przeciwko Lechii wreszcie zaczął się spłacać i zdobył gola na wagę remisu (1:1). (...) piłkarze z Podlasia mogą być zadowoleni, bo wreszcie nad morzem nie przegrali. Za zdobyty punkt goście mogą w równej mierze dziękować strzelcowi wyrównującego gola Ognjenowi Mudrinskiemu, co obrońcy Lechii Filipowi Mladenoviciowi, który pod swoim polem karnym tak wybijał piłkę, że ta trafiła pod nogi jego rodaka z Jagiellonii. Gospodarze prowadzili od 25. minuty.

Remis Jagi, a mogło być lepiej.- Jagiellonia miała dużego pecha, bo jak inaczej nazwać sytuację z 42 minuty gdy pięknym strzałem tuż za pola karnego bramkę zdobył Tomas Prikryl, a sędzia Mariusz Złotek po obejrzeniu zapisu video jej nie uznał, gdyż na pozycji spalonej był Ivan Runje i według przepisów mógł przeszkadzać Dusanowi Kuciakowi w interwencji. (...) Prikryl mógł doprowadzić do remisu, bo w 25 minucie swoją przewagę bramką potwierdziła Lechia. (...) W końcu w 74 minucie wydarzyło się to na co zanosiło się od kilkunastu minut. Jaga doprowadziła do remisu. Dobrze zachował się rozgrywający dobre spotkanie Jakub Wójcicki. Prawy obrońca zablokował piłkę wybijaną przez Filipa Mladenovica, a ta od razu trafiła do ustawionego w polu karnym Mudrinskiego

Mudrinski na wagę remisu. - Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok w 4. kolejce PKO Ekstraklasy. Remis gościom uratował Ognjen Mudrinski, a gola dla drużyny Piotra Stokowca strzelił wcześniej Artur Sobiech, który miał trafić do Niemiec. (...) W Gdańsku mieliśmy też dużą kontrowersję sędziowską. Pod koniec pierwszej połowy po rzucie rożnym dla Jagiellonii do siatki strzałem z dystansu trafił Tomáš Přikryl. Czech zaczął się cieszyć ze swojego pierwszego gola w ekstraklasie, ale okazało się, że radość była przedwczesna. (...) W drugiej połowie Jagiellonii w końcu udało się wyrównać. Po błędzie Mladenovicia gola strzelił rezerwowy Ognjen Mudrinski.