13 08.19 12:13

Piłkarz meczu z Lechią - Bartosz Bida

18-letni napastnik Jagiellonii Bartosz Bida został wybrany przez kibiców najlepszym zawodnikiem Żółto-Czerwonych w poniedziałkowym meczu z Lechią Gdańsk, zakończonym remisem 1:1.

Walka o miano najlepszego Jagiellończyka na Stadionie Energa w Gdańsku była bardzo zacięta. Bida, który zgromadził 33% głosów, wyprzedził o dwa punkty procentowe autora asysty Jakuba Wójcickiego oraz o pięć Martina Pospisila, który zaliczył kolejny dobry występ w tym sezonie.

18-letni młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się na placu gry od początku drugiej połowy, zmieniając w przerwie Juana Camarę. Bida wniósł sporo ożywienia do gry ofensywnej Żółto-Czerwonych. Mimo młodego wieku, nie bał się brać odpowiedzialności za grę ofensywną na własne barki - miał na swoim koncie dwa celne podania kluczowe, dwa udane zwody, wygrał cztery z pięciu pojedynków na ziemi oraz imponował walecznością i odwagą w swoich akcjach. Choć nie strzelił w tym spotkaniu gola, ani nie zanotował asysty, Bartek mimo wszystko może być zadowolony ze swojego występu. Oby tak dalej!