26 08.19 10:17
Nowszy wpis Starszy wpis

Historyczny Jesus, czyli w prasie o Jadze

Po weekendzie gazety rozpisują się o wyczynie Jesusa Imaza. Hiszpan strzelił hat-tricka i zapisał się w historii Jagiellonii.

Sport
Imaz musiał przepraszać. - Po 132 dniach przerwy spowodowanej złamanym palcem u nogi powrócił do wyjściowego składu „Białej gwiazdy” Jakub Błaszczykowski, który w dwóch poprzednich meczach wchodził na boisko z ławki. Obecność tego zawodnika na placu gry od początku wyraźnie zmobilizowała cały krakowski zespół. Wisła, od pierwszych minut, zdecydowanie częściej utrzymywała się przy piłce i starała się rozmontować ofensywę Jagiellonii. Poczynając sobie wręcz zbyt odważnie. (...) Kapitalnie popracował Martin Pospiszil, który zabrał piłkę Davidowi Niepsujowi. Następnie Marko Poletanović, z pierwszej piłki, podał do niepilnowanego w polu karnym Jesusa Imaza, który w takich sytuacjach nie przebacza i pewnym strzałem dał prowadzenie Jagiellonii. Po wszystkim hiszpański napastnik uniósł ręce w kierunku sektora zajmowanego przez kibiców Wisły i pokazał, że nie będzie demonstrował radości. (...) Minęło niespełna pięć minut, a Imaz po raz drugi „przepraszał” sympatyków „Białej gwiazdy”. (...) Jagiellonia zrobiła to samo, co przed przerwą. Tym razem, po najładniejszej akcji meczu, która składała się z kilku zagrań z pierwszej piłki, Jesus Imaz zebrał piłkę przed bramką Wisły, trafił do siatki z najbliższej odległości i skompletował hat tricka.

Super Expres
Show Imaza. - Jagiellonia Białystok w piątkowy wieczór pokonała na własnym stadionie 3:2 (2:1) Wisłę Kraków i zainkasowała punkty pozwalające jej zbliżyć się do czołówki. Bohaterem spotkania okazał się Jesus Imaz - Hiszpan, który trafił nad Podlasie właśnie z zespołu "Białej Gwiazdy", zdobył hat-tricka i zapisał się w historii białostockiego klubu.

Przegląd Sportowy
Jagiellonia szlachetnieje. - Jagiellonia przez lata marzyła o wielkości. (...) Dziewięć lat temu zerwała z minimalizmem, kiedy sięgnęła po Puchar Polski i Superpuchar. Rozpoczęła się dla niej najlepsza dekada w dziejach klubu. Bywała jeszcze w dolnej połówce tabeli, ale od sezonu 2014 roku zdarzyło się jej to już tylko jeden raz. Zespół zadomowił się w krajowej elicie i doszło do tego, że gdy poprzednie rozgrywki zakończył na piątym miejscu, przez Białystok przetoczył się pomruk niezadowolenia, bo przecież puchary były na wyciągnięcie ręki. Jaga przyzwyczaiła do ligowego szlachectwa, a skoro tak, zaczęliśmy wymagać od niej coraz więcej. (...) Jaga z Mamrotem i prezesem Cezarym Kuleszą jedzie na jednym wózku. Czasami ktoś będzie narzekał, ktoś pogrozi palcem, może nawet postraszy mityczną dymisją, ale prawda jest taka, że Duma Podlasia szlachetnieje również dzięki Mamrotowi.

Jesus Imaz show. - Drużyna Ireneusza Mamrota ograła krakowską Wisłę 3:2, a niekwestionowanym bohaterem Jagiellonii został Imaz, były wiślak. (...) w tamtym momencie miano „man of the match” dzierżył Jesus Imaz. Być może bardziej pasowałoby ochrzczenie go „siłą spokoju”, bo gdy dostał piłkę, w stylu wytrawnego rewolwerowca, do ostatniej chwili zachowując zimną krew dołożył gole numer cztery i pięć w obecnych rozgrywkach. (...) Wiślacy nie poszli za ciosem, a dość szybko otrzymali taki, który rozwiał ich nadzieje na ugranie czegokolwiek. Jedyną radością (jeśli już) był fakt, że trzeci raz zalazł im za skórę genialny Imaz. Hiszpan schodził z boiska trzymając w ręku buta–samograja. Bez słowa przesady, obuwie i właściciel przeszli do historii. Niespełna 29–letni piłkarz został pierwszym w historii Jagi strzelcem hat tricka.

Gazeta Wyborcza
Historyczny Imaz. - Jagiellonia w przeszłości miała wielu dobrych napastników, czy wręcz znakomitych, jak Tomasz Frankowski, ale żaden z nich nie strzelił w barwach białostockiego klubu trzech goli w jednym meczu ekstraklasy. W piątek dokonał tego Jesus Imaz. Jagiellonia Białystok wygrała 3:2 z Wisłą Kraków.

Arhelan
Energo
Mlekovita
Benmar
Leroy Merlin
AW Narzędzia
Jaga taxi
Rabet
Kamienna Grota
Biacomex
Globart print
Magic gym
Humana Medica OMEDA
Coca cola
Betex
123 Okulary
PCRT
KPKM
Firma Centrum
Rogowski Development
Yuniversal Podlaski
Galeria Zielone Wzgórze
Chilli Pizza
FirstWeb
Helios
WSFiZ
Luca
Olympic Sport
Mitel