26 08.19 13:36

Wypożyczeni: 18 zagrało, dziewięciu zwycięskich

Za nami kolejny tydzień ligowej rywalizacji, w której uczestniczyli nasi wypożyczeni. W swoich spotkaniach wystąpiło 18 Jagiellończyków. Dziewięciu z nich świętowało wygrane, a jeden - Michał Bortniczuk - strzelił gola.

Club Recreativo Granada
Luka Gugeszaszwili nie wystąpił w spotkaniu z Cordoba CF. Jego drużyna przegrała na inaugurację 2 Division B 1:2.

Raków Częstochowa
Dawid Szymonowicz rozegrał 90 minut w potyczce z Lechem Poznań. Beniaminek przegrał na stadionie w Bełchatowie z "Kolejorzem" 2:3.

Stal Mielec
Paweł Olszewski zagrał dziewięć minut z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Drużyna z Mielca wygrała na wyjeździe 2:1.

Odra Opole
Martin Adamec znalazł się w wyjściowym składzie Odry na potyczkę z Radomiakiem. Słowak opuścił plac gry w 78. minucie, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W środku tygodnia Słowak zagrał 90 minut przeciwko GKS-owi Bełchatów. Drużyna z Opola przegrała na wyjeździe 0:1.

Szymon Łapiński i Paweł Gierach rozpoczęli w pierwszej jedenastce spotkanie z Bruk-Betem Termalicą. "Łapa" został zmieniony w 66. minucie, natomiast "Giero" opuścił plac gry sześć minut wcześniej. W 80. minucie na boisku pojawił się Michał Ozga. Wszyscy trzej zagrali także w środku tygodnia z Olimpią Grudziądz. Łapiński i Gierach grali od początku (45 i 69 minut), a Ozga pojawił się na boisku w czasie doliczonym do drugiej połowy.

Olimpia Grudziądz
Bez Macieja Twarowskiego drużyna z Grudziądza przegrała w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 1:2. "Twaro" wystąpił w środku ubiegłego tygodnia w spotkaniu z Wigrami Suwałki. Wychowanek naszej Akademii pojawił się na boisku w 71. minucie, a drużyna z Grudziądza przegrała 1:2.

Legionovia Legionowo
Bartosz Gołaszewski nie zagrał przeciwko rezerwom Lecha oraz Górnikowi Polkowice. Zespół z Legionowa przegrał obie potyczki 1:2.

Ruch Wysokie Mazowieckie
Eryk Matus rozegrał 65 minut w potyczce z Pelikanem Łowicz. Drużyna z Wysokiego Mazowieckiego przegrała u siebie 3:4.

Znicz Biała Piska
Mateusz Maliszewski znalazł się w wyjściowym składzie na mecz z Concordią Elbląg. Rosły defensor opuścił boisko w przerwie spotkania, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Błażej Niezgoda rozegrał całe spotkanie przeciwko Sokołowi Aleksandrów Łódzki. Drużyna z Nowego Dworu po emocjonującej końcówce wygrała na wyjeździe 3:2.

Maciej Bortniczuk (90 minut) strzelił gola dla zambrowian w spotkaniu z RKS-em Radomsko. W spotkaniu wystąpił także Kacper Głowicki, który przebywał na placu gry przez 60 minut. Mateusz Nikołajuk nie wszedł na boisko. Zambrowianie ograli beniaminka 4:1.

Orlęta Radzyń Podlaski
Artur Renkowski rozegrał 67 minut w spotkaniu z Chełmianką Chełm. Drużyna z Radzynia Podlaskiego przegrała na wyjeździe 0:2.

Wisła Puławy
Bez Michała Wolanina drużyna z Puław zremisowała z Siarką Tarnobrzeg 1:1.

Tur Bielsk Podlaski
Patryk Niemczynowicz rozegrał 77 minut w potyczce z MOSP-em Białystok. Drużyna z Bielska Podlaskiego wygrała na wyjeździe 6:0.

Korona Rzeszów
Bartłomiej Gwizdała zagrał dwie ostatnie minuty meczu z rezerwami Stali Stalowa Wola. Zespół z Rzeszowa wygrał na boisku rywala 1:0.

Hetman Białystok
Stanisław Łupiński zaliczył 90 minut, a Maciej Polak 3 minuty w spotkaniu z Warmią Grajewo. Michał Nos i Jędrzej Rosłan nie pojawili się na plac gry. Białostoczanie przegrali w Grajewie 1:3.

ŁKS Łomża
Filip Dojlida rozegrał 62 minuty w spotkaniu z Wissą Szczuczyn. Łomżanie przegrali u siebie 1:4.