06 09.19 15:25

CLJ: Z wizytą u faworyta

W sobotę juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zmierzą się z jednym z faworytów Centralnej Ligi Juniorów. Młodzi Jagiellończycy zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko w czterech pierwszych kolejkach zdobyli dziewięć punktów, pokonując trzech beniaminków – Lechię Gdańsk (3:0), Hutnika Kraków (5:1) i UKS SMS Łódź (5:1) oraz przegrywając z Arką Gdynia (0:4). W ligowej tabeli Jaga zajmuje czwarte miejsce, ustępując jedynie Legii Warszawa, Śląskowi Wrocław oraz sobotniemu rywalowi – Zagłębiu Lubin.

- Szybko strzelona bramka nam pomogła i chłopcy w kolejnych minutach grali z większym luzem i pewnością siebie. Zaczęli rozgrywać lepiej piłkę, stworzyli sobie dwie kolejne dobre okazje bramkowe i jeszcze przed przerwą podwyższyli wynik na 2:0. Muszę pogratulować chłopakom, bo konsekwentnie grali w ofensywie i przeprowadzili kilka ciekawych akcji, odnosząc zasłużone zwycięstwo – mówił po ostatniej wygranej nad SMS Łódź (5:1) trener Krzysztof Zalewski.

W sobotę poprzeczka zostanie zawieszona zdecydowanie wyżej. Zagłębie Lubin to bowiem jedna z najlepszych akademii w Polsce, która w każdym roczniku ma bardzo silny zespół. Miedziowi zajmują obecnie trzecie miejsce, mając tyle samo punktów co Jaga i tylko jednego gola straconego mniej. O sile lubinian niedawno przekonała się Pogoń Szczecin, która przegrała w Lubinie aż 0:7. Zwycięzca sobotniej konfrontacji umocni się na podium CLJ.

Sobotni mecz 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok rozpocznie się o godzinie 11:00. O wyniku będziemy starać się informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Zapraszamy.