06 09.19 17:43

El. Euro U-21: Skromna wygrana Polski. Gol Klimali i dobry występ Bidy

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała na wyjeździe Łotwę 1:0 w pierwszym meczu eliminacji do Euro U-21. Jedynego gola dla Polaków strzelił napastnik Jagiellonii Patryk Klimala po akcji drugiego z piłkarzy Jagi Bartosza Bidy.

Podopieczni Czesława Michniewicza wygrali z niżej notowanym rywalem skromnie, aczkolwiek zasłużenie, choć nie był to ich najlepszy występ. Jedyną bramkę Biało-Czerwoni zdobyli w 27. minucie gry, gdy Bartosz Bida efektownie poradził sobie z rywalem na prawym skrzydle i zagrał w pole karne do Pawła Tomczyka. Ten nie trafił czysto w piłkę, ale trafiła ona do Patryka Klimali, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Obaj Jagiellończycy rozpoczęli ten mecz w wyjściowej jedenastce. Grający na prawym skrzydle Bartosz Bida rozegrał bardzo dobre zawody, zarówno w ofensywie, jak i obronie. W 79. minucie zastąpił go na placu gry Sebastian Milewski. Patryk Klimala z kolei miał w pierwszej połowie jeszcze jedną dobrą okazję do strzelenia gola, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem przestrzelił. "Klima" grał do 67. minuty, gdy został zmieniony przez Jakuba Bednarczyka.

We wtorek młodzi Polacy rozegrają kolejne spotkanie eliminacyjne. O godzinie 18:00 zmierzą się w Białymstoku z Estonią. Zapraszamy!