06 09.19 23:35
Nowszy wpis Starszy wpis

Przegląd kadr w Brześciu

Korzystając z trwającej wrześniowej przerwy na kadrę, piłkarze Jagiellonii Białystok w sobotę rozegrają mecz sparingowy. Żółto-Czerwoni zmierzą się w Brześciu z miejscowym Dynamem. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 16:30 czasu polskiego.

Po zdobyciu 14 punktów w pierwszych siedmiu kolejkach nowego sezonu PKO Ekstraklasy, ligowi wiceliderzy sprawdzą lidera ligi białoruskiej. Jak zapowiada trener Mamrot, w tym spotkaniu swoje szanse otrzymają głównie dotychczasowi rezerwowi w meczach ligowych.

- Obecnie naszym największym wyzwaniem jest utrzymanie formy z ostatnich spotkań i temu ma służyć sparing z Dynamem Brześć. Chcemy, aby na Białorusi wystąpili ci, którzy ostatnio dostawali mniej szans. Czeka nas ciekawy sprawdzian z wymagającym rywalem, ponieważ w okresie przygotowawczym mierzyliśmy się z tylko jednym silniejszym rywalem, jakim był Olympiakos Pireus – mówił przed wyjazdem na Białoruś trener Ireneusz Mamrot.

Sobotni rywal Jagi, Dynamo Brześć, to aktualny lider ligi białoruskiej z przewagą pięciu punktów nad drugim BATE Borysów. Co ciekawe, trenerem Białorusinów jest były zawodnik Górnika Zabrze- Czech Marcel Licka, a przed rokiem prezesem Dynama był przez chwilę sam Diego Maradona. W drużynie naszego najbliższego rywala nie brakuje znanych nazwisk, jak choćby były gracz Jagi Pawieł Sawickij, wielokrotny reprezentant Ukrainy Artiom Milewskij, byli zawodnicy z Ekstraklasy – Siergiej Kriwiec, Oleksij Choblenko, czy wielokrotni reprezentanci Białorusi Siergiej Kisljak (70 meczów), Oleg Veretilo (18 meczów), Pawieł Niachajczyk (31 meczów), Michaił Gordejczuk (26 meczów) i Denis Łaptiew (19 meczów).

Warto dodać, że Jagiellonia miała okazję mierzyć się z Dynamem ponad trzy lata temu. W sparingu rozegranym w Sokółce Żółto-Czerwoni zwyciężyli 1:0 po golu Macieja Górskiego. Sobotni mecz w Brześciu ma być ponadto uroczystym pożegnaniem byłego reprezentanta Białorusi – Romana Wasiliuka, który zakończył swoją karierę, w trakcie której potrafił m.in. strzelić cztery gole w meczu eliminacyjnym Białoruś – Polska w 2001 roku.

Sobotni mecz sparingowy Dynamo Brześć – Jagiellonia Białystok rozpocznie się o godzinie 16:30 czasu polskiego (17:30 czasu lokalnego). Relacja tekstowa na żywo na klubowym Twitterze - @Jagiellonia1920. Zapraszamy!