09 09.19 09:08

Jesus on fire, czyli w prasie o Jadze

W poniedziałkowej prasówce na pierwszy plan wysuwa się relacja ze sparingu w Brześciu. Jagiellonia wygrała na Białorusi po kapitalnej końcówce w wykonaniu Jesusa Imaza.

Gazeta Wyborcza
Jaga wygrywa w Brześciu. - Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali w sobotę 2:1 w sparingu z białoruskim Dinamem Brześć. Korzystając z przerwy w rozgrywkach ekstraklasy na mecze reprezentacji, białostoczanie wybrali się na Białoruś. W sobotę zmierzyli się w sparingu z liderem tamtejszej ligi Dinamem Brześć. Trener Ireneusz Mamrot w meczu kontrolnym nie mógł skorzystać z wszystkich podopiecznych. Z powodów kłopotów zdrowotnych zabrakło m.in. Bodvara Bodvarssona i Bartosza Kwietnia. Na zgrupowaniu reprezentacji młodzieżowej są natomiast Patryk Klimala i Bartosz Bida. Szkoleniowiec dał więc szansę występu piłkarzom, którzy ostatnio nie grali za wiele.

Jesus dalej w gazie. - Jagiellonia Białystok pokonała w sparingu lidera białoruskiej ekstraklasy - Dinamo Brześć 2:1. Żółto-czerwoni odwrócili losy meczu w końcówce, za sprawą dwóch goli Jesusa Imaza. (...) W końcówce błysnął kunsztem Imaz, który fantastycznym strzałem z powietrza doprowadził do remisu, a kilka chwil później Hiszpan celnym strzałem w długi róg dodał kolejną bramkę, dającą zwycięstwo.

Klimala strzela w kadrze. - Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała na wyjeździe Łotwę 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 27. minucie napastnik Jagiellonii Białystok Patryk Klimala. (...) Podopieczni Czesława Michniewicza jedynego gola zdobyli w 27. minucie gry. Po akcji Bidy piłkę przejął Paweł Tomczyk, a akcję sfinalizował celnym strzałem Klimala.

Zagłębie chciało skusić Mamrota. - Działacze KGHM Zagłębia rozmawiali z Jagiellonią. Złożyli białostoczanom odważną ofertę. (...) Wyborem numer jeden prezesów Zagłębia był Ireneusz Mamrot. Z Lubina do Białegostoku trafiła nawet oferta na wykupienie kontraktu szkoleniowca. Zuchwała propozycja nie znalazła jednak aprobaty prezesa Jagiellonii Cezarego Kuleszy. I nie może to dziwić, bo białostoczanie od początku sezonu spisują się świetnie. Z czternastoma punktami są wiceliderem i mają najwięcej strzelonych goli (14). (...) Dziś trener Jagiellonii jest trzecim najdłużej pracującym szkoleniowcem w jednym klubie z ekstraklasy (2 lata, 2 miesiące i 26 dni).