10 09.19 17:48
Nowszy wpis Starszy wpis

El. Euro U-21: Polska lepsza od Estonii, grali Bida i Klimala

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała w Białymstoku Estonię 4:0 we wtorkowym meczu eliminacyjnym do Euro U-21. W wyjściowym składzie Biało-Czerwonych wystąpili dwaj piłkarze Jagiellonii, Bartosz Bida i Patryk Klimala. 

Młodzi Jagiellończycy stworzyli duet napastników w polskim zespole i przez cały czas przebywania na boisku byli bardzo aktywni, posiadając kilka okazji do strzelenia gola. Patryk Klimala opuścił plac gry w przerwie, gdy zmienił go Paweł Tomczyk, a Bartosza Bidę w 62. minucie zastąpił na boisku Mateusz Bogusz.

Polacy objęli prowadzenie już w szóstej minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Przemysław Płacheta. Młodzi Biało-Czerwoni kontrolowali przebieg spotkania przez pełen 90 minut i po przerwie dołożyli kolejne trafienia autorstwa Karola Fili, Kamila Jóźwiaka i Patryka Dziczka. 

Po pokonaniu Łotwy (1:0) i Estonii (4:0) podopieczni Czesława Michniewicza objęli prowadzenie w grupie 5. eliminacji. Kolejne mecze odbędą się w październiku.

El. Euro U-21 - grupa 5:
Polska - Estonia 4:0 (1:0)

Gole: Płacheta 6', Fila 65', Jóźwiak 80', Dziczek 90' (k.).

Polska U-21: Grabara - Fila, Walukiewicz, Sobociński, Pestka - Jóźwiak (87' Szysz), Dziczek, Ściślak (69' Ambrosiewicz), Płacheta (87' Listkowski) - Bida (62' Bogusz), Klimala (46' Tomczyk).