11 09.19 08:22
Nowszy wpis Starszy wpis

Kadrowicze wystąp, czyli w prasie o Jadze

W środowym przeglądzie prasy uwaga skupia się na meczu reprezentacji, która pokonała w Białymstoku Estonię. Ponadto jest zapowiedź piątkowego starcia supersnajperów PKO Ekstraklasy.

Przegląd Sportowy
Polska pokonała Estonię, grali zawodnicy Jagi. - Stadion w Białymstoku trzeci raz w ostatnich latach był areną meczu reprezentacji Polski U-21 i jeszcze żadnemu z rywali nie udało się strzelić nam gola. W marcu 2014 roku kadra Marcina Dorny pokonała tu 5:0 Litwę, a półtora roku później zremisowała 0:0 z Rumunią. To były mecze towarzyskie. Teraz drużyna Czesława Michniewicza poradziła sobie z Estonią, notując drugie zwycięstwo w eliminacjach mistrzostw Europy 2021. (...) Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku zmarnował Patryk Klimala, zatrzymany przez golkipera w sytuacji sam na sam. Przed meczem właśnie Klimala i drugi zawodnik miejscowej Jagiellonii, Bartosz Bida, zostali najgoręcej przywitani przez białostocką publiczność, skandującą ich nazwiska. Można było mieć nadzieję, że ich to uskrzydli, tymczasem w przypadku starszego z nich stało się zupełnie odwrotnie.

Imaz kontra Niezgoda. - Ekipa, której kibicują gospodarze, notuje świetną passę. (...) Jedno w piątkowy wieczór zapowiada się nader atrakcyjnie – pojedynek Jesusa Imaza z Jarosławem Niezgodą. Hiszpan ma 7 goli i pozycję lidera w klasyfikacji strzelców, legionista jest na drugim miejscu z pięcioma trafieniami. Niezgoda ustrzelił hat trick w kolejce poprzedzającej przerwę na mecze reprezentacji, Imaz chwilę wcześniej uczynił to samo, pogrążając wiślaków z Krakowa.

Kurier Poranny
Polska górą, grali Jagiellończycy. - Białymstoku Estonię 4:0. W wyjściowym składzie Biało-Czerwonych zaprezentowali się napastnicy Jagiellonii - Patryk Klimala i Bartosz Bida. Ale to nie oni byli bohaterami wtorkowego zwycięstwa. (...) W porównaniu z meczem w Jełgawie selekcjoner Biało-Czerwonych zdecydował się na kilka zmian w wyjściowym składzie. Białostoccy kibice mogli być usatysfakcjonowani, bowiem od początku linię ataku tworzył jagielloński duet - Patryk Klimala i Bartosz Bida. Ponadto szansę otrzymali Przemysław Płacheta i Daniel Ściślak.