26 09.19 17:36
Nowszy wpis Starszy wpis

Moc korzyści tylko w Klubie Biznesu

Przed nami drugie już spotkanie biznesowe klubu biznesu Jagiellonia, który powstał po nawiązaniu współpracy z ogólnopolskim projektem Partnerskich Klubów Biznesu. Radosław Rogiewicz, prezes Partnerskich Klubów Biznesu opowiedział, co zyskają  przedsiębiorcy przyłączając się do Klubu Biznesu działającego przy Jagiellonii Białystok.

Kluby biznesu w ramach projektu Partnerskich Klubów Biznesu działają już od 2017 roku. Co PKB jest w stanie zagwarantować przedsiębiorcom w odróżnieniu do innych tego typu organizacji?

Każdy przedsiębiorca, który przyłączy się do Partnerskich Klubów Biznesu, w skład których wchodzi 26  Klubów z terenu całej Polski ma przede wszystkim możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych z ponad 2000 firm, z którymi współpracujemy i które są na naszych spotkaniach. Są to firmy z różnorakich branż , wiec jestem przekonany, że każdy, kto do nas dołączy znajdzie coś dla siebie. Ponadto jesteśmy również niezwykle aktywni w mediach społecznościowych, głównie na Facebooku gdzie klubowicze mają dostęp do ogólnopolskiej grupy zamkniętej stworzonej tylko dla nich na której pomagają sobie w przeróżnych sytuacjach, problemach czy też generują transakcje biznesowe czasami nawet na milionowe kwoty.

Ponadto członkowie klubów mają możliwość brania udziału w wyjazdach na mecze lig: angielskiej, włoskiej, niemieckiej czy hiszpańskiej, a także reprezentacji Polski na których budują się pomiędzy nimi relacje, które potem przekładają się na transakcje biznesowe. Takich relacji jakie są podczas naszych wyjazdów połączonych z emocjami sportowymi nie zbuduje się w żaden inny sposób.

Każdy kto dołączy do Klubu Biznesu Jagiellonia otrzyma dostęp do bazy firm z całej Polski gdzie jest możliwość wyszukiwania firm po lokalizacji i branży oraz gdzie są dane kontaktowe do osób decyzyjnych w poszczególnych firmach. I to jest największą wartością naszego projektu bo w naszych szeregach są firmy z obrotami i wielkością o których inne organizacje zrzeszające przedsiębiorców mogą tylko pomarzyć. Mamy wiele przykładów na to, że dzięki Klubom Biznesu udało się nawiązać kontakty i zrobić biznes z firmami z którymi do tej pory większość firm nie miała szans nawiązania kontaktu.  

Czy można również liczyć na pomoc kogoś ze strony klubu?

Oczywiście. Pieczę nad każdym z klubów biznesu sprawuje również koordynator, którego obowiązkiem jest pomoc członkom klubu w nawiązywaniu skutecznych kontaktów biznesowych. Do firm można dotrzeć zarówno biorąc udział w otwartych i zamkniętych spotkaniach Klubu Biznesu, jak i na platformie biznesowej, na której poza opisem każdej z działalności znajdują się również dane kontaktowe bezpośrednio do osób decyzyjnych w tych firmach. To kolejna nasza przewaga nad innymi organizacjami dla przedsiębiorców. Koordynatorzy w 26 miastach średnio tygodniowo docierają do 10-20 firm czyli miesięcznie ok 1000 nowych firm. Raz w tygodniu koordynatorzy mają też webinar , a raz na kwartał organizowane są dla nich zjazdy żeby mogli wymienić się doświadczeniami oraz dograć dla klubowiczów tematy biznesowe.

Możliwości, jak widać jest wiele. Jakie wobec tego są ich skutki?

Dotychczas naszym klubowiczom udało się nawiązać naprawdę wiele ciekawych ogólnopolskich transakcji biznesowych. Jedna z firm deweloperskich w 2018 roku tylko dzięki kontaktom z Klubów Biznesu wygenerowała rekordowy obrót na 50 milionów złotych. A do transakcji doszło właśnie dzięki otwartemu spotkaniu biznesowemu na którym właściciele tych firm poznali się i nawiązali pierwszy kontakt biznesowy.

Drugą niezwykle imponującą transakcją do której doszło jest ta, nawiązana dzięki Facebookowi i zamkniętej grupie która jest stworzona tylko dla klubowiczów, gdzie jeden z przedsiębiorców zamieścił ogłoszenie o swojej ofercie, a ktoś inny po prostu na nią odpowiedział. Transakcję tę szacuje się na około 20 milionów złotych.

Są to dwie największe transakcje, jednak podobnych do nich i niewiele mniejszych jest dużo więcej i odbywają się one zarówno wewnątrz tego samego klubu, jak i pomiędzy klubami.

Brzmi zachęcająco. Najbliższe spotkania Klubu Biznesu Jagiellonii Białystok odbędzie się 10 października. Kto w takim razie może wziąć w nim udział i co daje sam udział w spotkaniu poza możliwością rozmowy z innymi przedsiębiorcami?

W spotkaniu biznesowym Klubu Biznesu Jagiellonia może wziąć udział każdy, kto prowadzi firmę lub kto ją reprezentuje. Nie ma znaczenie branża, wielkość działalności czy jej zasięg. Podczas spotkania zostanie dokładnie omówiony projekt Partnerskich Klubów Biznesu i Klubu Biznesu Jagiellonia oraz wszystkie korzyści wynikające z przyłączenia się do niego. Ponadto każda z firm biorąca udział w spotkaniu będzie miała okazję do zaprezentowania się i opowiedzenia o swojej działalności. Dzięki temu, firmy od razu będą ze sobą zaznajomione, więc później, gdy przyjdzie czas na rozmowy biznesowe i networking, rozpoczęcie rozmów biznesowych będzie już dużo łatwiejsze. Będzie też okazja do nawiązania kontaktów z firmami z Polski z innych klubów biznesu (Raków Częstochowa, Korona Kielce, Pogoń Szczecin, PKB Łódź itp.)  gdyż na każdym ze spotkań jest ok 10-20 firm które wykorzystują kluby biznesu do nawiązywania nowych kontaktów. Mamy wiele przykładów firm które praktycznie 90% nowych klientów pozyskują tylko ze śniadań biznesowych w Klubach Biznesu.

Aby przekonać się jak wiele ma do zaoferowania Klub Biznesu serdecznie zapraszamy na spotkanie biznesowe, które odbędzie się już 10 października na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00, jednak prosimy o przybycie chwile wcześniej, by dokonać rejestracji. Przypominamy również o zabraniu ze sobą większej liczby wizytówek, by móc wymieniać się kontaktami z obecnymi przedstawicielami firm. Bilety na to wydarzenie można kupić pod tym linkiem.