09 10.19 10:22
Nowszy wpis Starszy wpis

29. urodziny Ivana Runje

W środę 9 października 29. urodziny obchodzi obrońca Jagiellonii, Ivan Runje. Naszemu zawodnikowi życzymy wszystkiego najlepszego!

Ivan Runje trafił do Jagiellonii latem 2016 roku z cypryjskiej Omonii Nikozja i z miejsca stał się liderem defensywy Żółto-Czerwonych. Od tego momentu, jeśli tylko jest w pełni zdrowy, gra w każdym spotkaniu od pierwszej do ostatniej minuty. W ten sposób chorwacki stoper był jednym z kluczowych zawodników wicemistrzowskiej drużyny z sezonów 2016/17 i 2017/18. W poprzednim wychowanek Hajduka Split pomógł naszej drużynie awansować do finału zmagań o Totolotek Puchar Polski. Przez nieco ponad trzy lata Ivan wystąpił w 120 spotkaniach oficjalnych Jagi, strzelając w nich dziewięć goli (po dwa z Koroną i Pogonią, a także z Legią, Górnikiem, Zagłębiem, Dinamem Batumi i Wisłą Płock) oraz notując cztery asysty.  

Ivan, wszystkiego najlepszego! Życzymy Ci zdrowia, szczęścia i jak najwięcej udanych występów w żółto-czerwonych barwach! Sve najbolje za rođendan!