08 11.19 09:40
Nowszy wpis Starszy wpis

15. kolejka PKO Ekstraklasy - zapowiedź

W piątek startuje 15. kolejka PKO Ekstraklasy. Bardzo ciekawie zapowiada się mecz w Gliwicach, gdzie zagra Jagiellonia. Emocji nie zabraknie także w Krakowie i Płocku.

W pierwszym spotkaniu ŁKS Łódź podejmie Śląsk Wrocław. Co prawda przed tygodniem zespół trener Moskala przegrał w Białymstoku, ale był chwalony za styl i intensywność gry. Tymczasem drużyna trenera Lavicki wygrała dwie ostatnie potyczki i umacnia się w górnej ósemce.

Na stadionie przy Okrzei w Gliwicach miejscowy Piast zagra z Jagiellonią Białystok. Drużyna Waldemara Fornalika ostatnią porażkę poniosła w połowie września. „Żółto-Czerwoni” na wyjazdowe zwycięstwo czekają od końca sierpnia. Czy na obiekcie mistrza zdołają się przełamać?

Wisła Płock podejmie Cracovię. Obie drużyny znajdują się blisko czołówki. „Nafciarze” przed tygodniem ponieśli pierwszą porażkę po długiej przerwie, natomiast „Pasy” szczęśliwie pokonały Lechię Gdańsk. Czy płocczanie odniosą kolejne zwycięstwo przed własną publicznością?

Legia Warszawa podejmie Górnika Zabrze. „Wojskowi” tydzień temu po raz pierwszy w tym sezonie wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli, tymczasem górnicy ostatnio mają problemy z wygrywaniem. Legioniści po październikowej przerwie reprezentacyjnej odnieśli komplet zwycięstw. Czy przed własną publicznością podtrzymają tę serię?

Wisła Kraków zagra z Arką Gdynia. Obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej, mają niewiele punktów i wygrana dla jednych bądź drugich byłaby bardzo potrzebna. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?

Zagłębie Lubin podejmie Raków Częstochowa. „Miedziowi” ostatnio grają w kratkę przeplatając występy niezłe z tymi mniej udanymi. Tymczasem beniaminek niespodziewanie jest coraz bliżej górnej ósemki. Zespół trenera Papszuna chce przeskoczyć sąsiada, ale o wygraną na Dolnym Śląsku nie będzie łatwo.

Lech Poznań podejmie Koronę Kielce. „Złocisto-Krwiści” pomimo ostatniego zwycięstwa nad Zagłębiem nadal są w trudnej sytuacji. Także „Kolejorz” częściej zawodzi niż zachwyca. Niemniej każdy inny rezultat niż wygrana Lecha będzie sporym zaskoczeniem.

Kolejka zakończy się w Gdańsku, gdzie Lechia podejmie Pogoń Szczecin. Lechiści w tym sezonie często dzielą się punktami, natomiast „Portowcy” po świetnym starcie ostatnio nieco wyhamowali. Czy drużyna Kosty Runjajicia zdoła odkuć się w stolicy Pomorza?

15. kolejka PKO Ekstraklasy

8.11
ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław 18:00
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 20:30

9.11
Wisła Płock – Cracovia 15:00
Legia Warszawa – Górnik Zabrze 17:30
Wisła Kraków – Arka Gdynia 20:00

10.11
Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 12:30
Lech Poznań – Korona Kielce 15:00
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 17:30