29 11.19 09:51
Nowszy wpis Starszy wpis

'Na jagiellońskim szlaku': Spotkanie z Kibicami niepełnosprawnymi

W czwartek zawodnicy Jagiellonii Białystok - Damian Węglarz, Bartosz Bida oraz Wojciech Błyszko udali się z odwiedzinami do naszych Kibiców Niepełnosprawnych. Spotkanie odbyło się w Białymstoku w ośrodku Kibice Razem przy ulicy Cieszyńskiej. W wydarzeniu uczestniczyła około 30-osobowa grupa fanów, którzy będąc zrzeszeni w Białostockim Klubie Kibiców Niepełnosprawnych (BKKN) dopingują naszą drużynę nie tylko na stadionie przy Słonecznej, ale również w meczach wyjazdowych.

Podczas spotkania Kibice zasypywali zawodników pytaniami - o najbardziej zapamiętany mecz, początki w przygodzie z futbolem, ale również o bieżący sezon, ostatnie wyniki, a także sytuację młodych w drużynie. Także sami piłkarze byli ciekawi, jak nasi fani poruszający się na wózkach inwalidzkich radzą sobie na stadionach.

Tym razem, zamiast tradycyjnego konkursu to Kibice przygotowali niespodziankę naszym zawodnikom. Piłkarze mogli zmierzyć się z pewnymi kwestiami, z którymi na codzień mierzą się osoby niepełnosprawne. Wojtek Błyszko, któremu zasłonięto oczy, miał za zadanie udać się do sąsiedniego pomieszczenia, z którego przyniósł sok, natomiast Bartek Bida musiał na wózku pokonać ustawiony próg. - Takie doświadczenie budzi jeszcze większy szacunek wobec Was - podkreślał Damian Węglarz.

Piłkarze na koniec spotkania rozdali sporo kart z autografami, a także ustawiali się do wspólnych zdjęć. Spotkanie odbyło się w ramach naszej akcji "Na Jagiellońskim Szlaku". Od września 2018 roku nasi zawodnicy odwiedzili Czarną Białostocką, Grajewo, Rutki Kossaki, Łapy, Sokółkę, Olecko, Ciechanowiec, Tykocin, Knyszyn, Choroszcz, Mońki oraz Gołdap. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia!