03 12.19 09:05

Piłkarz meczu z Rakowem – Bartosz Bida

Bartosz Bida został wybrany przez kibiców najlepszym zawodnikiem Żółto-Czerwonych w niedzielnym meczu z Rakowem Częstochowa, zakończonym porażką 1:2. Dla 18-letniego napastnika Jagi to trzecie wyróżnienie w tym sezonie.

Spotkanie z beniaminkiem było 13. występem Bartosza Bidy w obecnych rozgrywkach, dziewiątym w wyjściowej jedenastce Żółto-Czerwonych. Młody Jagiellończyk rozegrał 90. minut i zdobył w tym meczu swoją trzecią bramkę w lidze. W doliczonym czasie gry został zmieniony przez swojego rówieśnika Mikołaja Wasilewskiego. Bida zadanie miał niełatwe, bo musiał zastąpić w podstawowym składzie bardzo dobrze spisującego się w ostatnim czasie Patryka Klimalę i toczyć pojedynki z wymagającymi stoperami Rakowa - Tomasem Petraskiem czy Jarosławem Jachem.

Bida przez portal Instat został oceniony indeksem 241, co daje drugi wynik w naszej drużynie. Oprócz strzelonego gola m.in. miał 76% celnych podań (13 na 17) i dwa udane zwody z piłką na trzy próby. Ponadto przebiegł 11,08 kilometra (czwarty wynik w zespole) przy prędkości maksymalnej prędkości 30,12 km/h. W ciągu 90 minut wykonał 15 sprintów i 63 szybkich biegów.

W głosowaniu kibiców Bida zwyciężył wyraźnie, zdobywając 55% głosów. Drugiego z nominowanych - Tarasa Romanczuka - wyprzedził aż o 31 punktów procentowych, a trzeciego – Grzegorza Sandomierskiego o 34.