09 12.19 08:21
Nowszy wpis Starszy wpis

Pożegnanie z trenerem, czyli w prasie o Jadze

W poniedziałkowej prasie na pierwszy plan wysuwa się informacja o zwolnieniu trenera Ireneusza Mamrota. Ponadto media podsumowują mecz z Zagłębiem Lubin.

Super Express
Mamrot odchodzi z Jagiellonii. - Miarka się przebrała. Następnego dnia po porażce 0:1 z Zagłębiem Ireneusz Mamrot (49 l.) przestał być trenerem Jagiellonii. Do końca roku obowiązki szkoleniowca białostockiej drużyny będzie pełnił Rafał Grzyb (36 l.). (...) - Ostatnie wyniki nie są takie, jak powinny być. Nie będę od tego uciekał - powiedział Mamrot, którego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Przegląd Sportowy
Pożegnanie z Mamrotem. - Dobiegła końca białostocka misja Ireneusza Mamrota. Sobotnia porażka z Zagłębiem Lubin przesądziła, że szkoleniowiec został zwolniony z Jagiellonii. 48–letni trener w kiepskim nastroju obchodzić będzie w tym tygodniu urodziny, ale 2,5–letniej pracy w stolicy Podlasia absolutnie nie musi się wstydzić. (...) Już w pierwszym sezonie poprowadził żółto–czerwonych do wicemistrzostwa Polski. Nie musiał też czerwienić się swoich podejść do europejskich pucharów. Biorąc pod uwagę marność naszych klubów na tle Starego Kontynentu mamrotowa ekipa potrafiła uporać się z portugalskim Rio Ave. Ale wiosną tego roku coś zaczęło zgrzytać. Współwłaściciele klubu utrzymywali, iż Mamrot nie potrafi wykorzystać potencjału piłkarzy, których – za niemały grosz – mu sprowadzili. Piąte miejsce w poprzednich rozgrywkach uznali za rozczarowanie i wskazywali, iż Piast Gliwice posiadając słabszej klasy graczy potrafił wygrać ligę. (...) Mamrot zapracował na markę i na nową pracę długo czekać nie będzie. Zaś Jagiellonia już rozgląda się za kimś, kto wstrząśnie szatnią (przy okazji wietrząc ją z kilku graczy). Radoslav Latal, Marcin Brosz – o niech już się spekuluje, ale bardzo poważnie jest brana pod uwagę opcja szkoleniowca ze Wschodu.

Kurier Poranny
Mamrota pożegnanie z Jagą. - Ireneusz Mamrot nie będzie już pełnił funkcji pierwszego trenera Jagiellonii Białystok - poinformował klub na swojej stronie internetowej. Umowa 49-letniego szkoleniowca z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. Do końca roku obowiązki pierwszego trenera będzie pełnił Rafał Grzyb. (...) Do czasu ogłoszenia nazwiska nowego szkoleniowca funkcję pierwszego trenera pełnić będzie Rafał Grzyb, który od początku tego roku pełnił funkcję asystenta w sztabie Ireneusza Mamrota.

Kostal odejdzie do Wisły? - Walcząca o utrzymanie w ekstraklasie Wisła Kraków szuka wzmocnień. Nie jest wykluczone, że jednym z piłkarzy, który może zimą dołączyć do zespołu „Białej Gwiazdy” będzie Martin Kostal, który na początku roku został przez Wisłę sprzedany do Jagiellonii Białystok. Teraz jest szansa na wypożyczenie Słowaka do końca sezonu. (...) Co do Kostala, to jego ewentualne wypożyczenie byłoby logiczne również z czysto sportowego punktu widzenia. Słowak nie przebił się bowiem w Jagiellonii do podstawowego składu. Jeszcze wiosną nie było z tym tak źle, bo na 16 występów, dziesięć razy wychodził w pierwszej jedenastce. Tylko dwa mecze rozegrał jednak od początku do końca. Jesienią Kostal zagrał tylko jedenaście razy, a w pierwszym składzie zaledwie cztery razy.

Porażka z Zagłębiem. - Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali u siebie 0:1 z Zagłębiem Lubin w meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Na wagę trzech punktów trafił Damjan Bohara, dla którego był to już dziewiąty gol w sezonie. Gospodarze niemal całą drugą połowę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Ivana Runje. (...) Młodzieżowy reprezentant Polski wrócił do składu białostockiego zespołu po kontuzji ścięgna Achillesa. Obok niego w wyjściowej jedenastce ujrzeliśmy innego młodzieżowca - Bartosza Bidę, który zyskał miejsce kosztem Tomasa Prikryla. Z kolei w drugiej linii szansę dostał Zoran Arsenić. Eksperymentalne zestawienie na niewiele się zdało. Dość powiedzieć, że do przerwy Jagiellonia nie potrafiła oddać ani jednego celnego strzału na bramkę Konrada Forenca. Zdecydowanie więcej z gry mieli lubinianie. W 18. minucie goście przeprowadzili pokazową akcję, którą zamienili na gola. Alan Czerwiński urwał się prawym skrzydłem, ograł w dziecinny sposób atakującego piłkę wślizgiem Ivana Runje, po czym zagrał do pozostawionego bez opieki Damjana Bohara. Najskuteczniejszy gracz Zagłębia w tym sezonie uderzył mało precyzyjnie, ale na nieszczęście dla gospodarzy futbolówka trąciła nogę Bartosza Kwietnia i zmyliła Grzegorza Sandomierskiego.

Rzeczpospolita
Czy Mamrot musiał odejść? - Jagiellonia Białystok rozstała się z trenerem. (...) Porażkę poniosła w tej kolejce także Jagiellonia Białystok. 0:1 z Zagłębiem przyspieszyło to, co i tak wydawało się nieuchronne. Z posadą musiał się pożegnać Ireneusz Mamrot. Klub wydał komunikat, w którym zapewnił, że umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Do końca roku zespół prowadzić będzie były piłkarz Jagiellonii, a ostatnio członek sztabu szkoleniowego – Rafał Grzyb. Od jakiegoś czasu po Białymstoku krąży jednak plotka, że nowym trenerem Jagi ma zostać Maciej Stolarczyk, który kilkanaście dni temu pożegnał się z Wisłą. Zwolnienie Mamrota to szósta zmiana trenera w tym sezonie w ekstraklasie.

Gazeta Wyborcza
Fatalna postawa Jagi. - Piłkarze Jagiellonii Białystok fatalnie spisali się w sobotnim starciu na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. Białostoczanie przegrali 0:1. Niemal całą drugą połowę grali w osłabieniu. Czerwoną kartką ukarany został Ivan Runje. Ostatnio wyniki Jagiellonii układały się następująco – wygrana na własnym stadionie, porażka na wyjeździe. W sobotę białostoczanie grali przed własną publicznością czyli można było liczyć na zwycięstwo. Aby jednak zainkasować trzy punkty, trzeba coś w tym kierunku zrobić, a nie być tłem dla przeciwników. – Na pewno mieliśmy pomysł przed meczem, a na boisku widać, że ten pomysł znikł – to słowa Patryka Klimali z przerwy sobotniego spotkania.

Ireneusz Mamrot już nie poprowadzi Jagiellonii. - Ireneusz Mamrot przestał być trenerem Jagiellonii Białystok. Umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron. Kilka razy w ostatnim czasie spekulowało się o tym, że Ireneusz Mamrot można stracić pracę. Takie też głosy pojawiły się w sobotni wieczór po porażce 0:1 z Zagłębiem Lubin. – Będę chciał się spotkać z trenerem, porozmawiać z nim, jak on to widzi. Po rozmowie z trenerem będę mądrzejszy. W sobotę nie chciałem już rozmawiać z trenerem, bo za duże nerwy były. Po rozmowie z trenerem jakieś decyzje zostaną podjęte. Na pewno nasza gra dobrze nie wygląda. Co jest smutne, z meczu na mecz coraz słabiej gramy. Dobrze nie jest – mówił w niedzielne południe Cezary Kulesza, prezes i jeden z właścicieli białostockiego klubu.