12 01.20 12:24
Nowszy wpis Starszy wpis

AP Jagiellonia 2009 trzecia w wojewódzkim finale Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Na najniższym stopniu podium swoje sobotnie zmagania zakończyli młodzi zawodnicy AP Jagiellonia z rocznika 2009. W turnieju rozegranym w hali Suwałki Arena pozostawili w pokonanym polu m.in. Talent Białystok, ale musieli uznać wyższość AP Wigry Suwałki oraz zwycięzcy - Brylantu Bielsk Podlaski.

Do rywalizacji o zwycięstwo w finale przystąpiło sześć ekip z województwa podlaskiego. Zostali oni wyłonieni podczas fazy eliminacyjnej, która jakiś czas temu odbyła się w Sokółce. Tym samym w szranki stanęły najlepsze ekipy z rocznika 2009 w naszym regionie, które zagwarantowały zgromadzonym w suwalskiej hali kibicom bardzo wysoki i wyrównany poziom gry.

Turniej rozgrywany był na zasadzie 15-minutowych spotkań, systemem każdy z każdym bez spotkań rewanżowych. Zdobywca pierwszego miejsca uzyskiwał promocje do ogólnopolskiego finału w Warszawie, w którym zmierzą się zwycięzcy regionalnych finałów ze wszystkich 16 województw Polski.

Pierwszym przeciwnikiem naszych juniorów okazał się inny białostocki zespół – Talent. Młodym Jagiellończykom udało się wygrać 1:0. Po trzy punkty sięgnęli także w kolejnym spotkaniu, kiedy ograli 3:2 zespół Warmii Grajewo. Jak się później okazało, było to ostatnie ich zwycięstwo w turnieju. Kolejne dwa mecze to dwa remisy po 1:1 – najpierw z Wigrami, a później z Brylantem Bielsk Podlaski. Swój udział w turnieju Żółto-Czerwoni zakończyli porażką 0:1 w meczu z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Taki dorobek wystarczył na zajęcie trzeciego miejsca.

O kilka słów komentarza poprosiliśmy Rafała Matusiaka, trenera rocznika 2009 w AP Jagiellonii: - Przeszliśmy przez pierwszy etap eliminacyjny, który odbywał się w grudniu zeszłego roku w Białymstoku i doszliśmy do finałów wojewódzkich, które odbyły się w Suwałkach. Pozycja w finale na pewno nie zadowala nas w pełni, bo do samego końca walczyliśmy o zwycięstwo. Taka jednak jest piłka i trzeba to uszanować. Gratulacje należą się dla innych drużyn, w szczególności dla zwycięzców - Brylant Bielsk Podlaski. Trzymam mocno kciuki za tę drużynę, która będzie reprezentować nasze województwo w Warszawie na turnieju ogólnopolskim. Turniej stał na wysokim poziomie, każdy z każdym mógł wygrać, i trudno było wskazać faworyta. Do ostatniej kolejki turnieju trzy zespoły walczyły o zwycięstwo.

- Dla naszego zespołu gra na hali jest w pewnym sensie rzadkością, gdyż na co dzień trenujemy na boisku sztucznym. Na pewno taka zmiana nawierzchni wpłynęła na grę zespołu. Odchodząc od spraw wynikowych i patrząc na jakość naszej gry, to akurat z tego elementu jestem bardzo zadowolony. Widać systematyczny progres w grze naszego zespołu, kolektywność oraz pewność siebie w grze. Idziemy w dobrym kierunku jako zespół i jako Akademia – zakończył trener Matusiak.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym zawodnikom trzeciego miejsca! 

Poniżej wyniki wszystkich spotkań z udziałem AP Jagiellonia:

AP Jagiellonia 1-0 Talent Białystok
AP Jagiellonia 3-2 Warmia Grajewo
AP Jagiellonia 1-1 AP Wigry Suwałki
AP Jagiellonia 1-1 Brylant Bielsk Podlaski
AP Jagiellonia 0-1 Ruch Wysokie Mazowieckie

Klasyfikacja końcowa Finału Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii wiekowej U-11:
1. Brylant Bielsk Podlaski, 2. AP Wigry Suwałki, 3. AP Jagiellonia, 4. Talent Białystok, 5. Warmia Grajewo, 6. Ruch Wysokie Mazowieckie.