14 01.20 08:29
Nowszy wpis Starszy wpis

Setki rac i wybór herbu, czyli w prasie o Jadze

Spektakularne widowisko fanów Jagiellonii na białostockim Rynku Kościuszki oraz rozpoczęcie głosowania w sprawie wyboru herbu na 100-lecie klubu. Te tematy zdominowały dzisiejszą prasówkę. 

Gazeta Wyborcza

Setki rac na stulecie. - Kibice Jagiellonii Białystok odpalili w poniedziałkowy wieczór setki rac - był to jeden z elementów obchodów stulecia klubu. Rozpoczęło się też głosowanie dotyczące herbu białostockiego klubu. Za datę powstania Jagiellonii przyjmuje się maj 1920 roku. Wówczas żołnierze stacjonującego w Białymstoku Batalionu Zapasowego 42. Pułku Piechoty powołali do życia koło sportowe – sekcję piłki nożnej. W tym roku białostocki klub świętuje więc stulecie. Podczas miejskiego sylwestra Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, przekazał symboliczne klucze do miasta, które odebrali przedstawiciele klubu i kibiców. W poniedziałek miał miejsce kolejny z elementów obchodów jubileuszu.

Kurier Poranny

Kibice roświetlili Rynek Kościuszki. - W poniedziałek tysiące rac zapłonęło na Rynku Kościuszki. W ten sposób kibice Jagiellonii rozpoczęli świętowanie roku, w którym białostocki klub obchodzi stulecie istnienia. Kibice Jagiellonii postanowili wykorzystać fakt, że 13 stycznia obchodzony jest sylwester juliański. W tym dniu można bowiem używać środków pirotechnicznych bez obawy o mandat. Punktualnie o godz. 19.20 (godzina nawiązuje do daty powstania klubu) sympatycy Żółto-Czerwonych odpalili masę pirotechniki wokół ratusza oraz na sąsiednich ulicach, tworząc ogromny pokaz.

Trwa głosowanie na herb Jagi. - Obecny herb obowiązuje w Jagiellonii od 2006 roku. Pojawiła się szansa aby wrócić do "Jotki", która obowiązywała w latach 1989-1999 oraz 2003-2006. Wcześniej nie było to możliwe ze względów formalnych. Klub w porozumieniu z kibicami zdecydował, że o wyborze herbu zadecyduje głosowanie. Głosowanie rozpocznie się w poniedziałek 13 stycznia o godzinie 19.20 i po trwa do 19 stycznia do godziny 19.20. Jagiellonia pamięta o byłym trenerze. - Ireneusz Mamrot otrzymał od Jagiellonii pamiątkową tablicę ze zdjęciami. Przywoływać będzie dobre wspomnienia trenera z klubem. Na zdjęciu poniżej widnieje też butelka z limitowanej edycji whisky "Old Barrey". Trunek z naklejonym herbem klubu został wydany z okazji 100-lecia klubu.