14 01.20 17:51
Nowszy wpis Starszy wpis

Iliew: Bielik polecał mi Jagę

Macedoński golkiper dołączy do naszego klubu na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu Londyn. Wychowanek Kanonierów spędzi w Jagiellonii najbliższe pół roku. - W poniedziałek miałem okazję zobaczyć świętowanie w centrum miasta, po którym jeszcze bardziej cieszę się z przeprowadzki – mówił Dejan Iliew.

Były młodzieżowy reprezentant Macedonii poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w słowackim SKF Sered. - Po tym jak zakończyła się umowa ponownie dołączyłem do zespołu, by po jednym z treningów dowiedzieć się, że interesuje się mną Jagiellonia. Ludzie z klubu zapytali czy jestem zainteresowany i tak zaczął się temat moich przenosin, który zakończył się podpisaniem umowy we wtorek - mówi Dejan Iliew.

Jak przyznaje przed przenosinami zrobił małe rozeznanie dotyczące naszej ligi. - Bardzo długo znamy się z Krystianem Bielikiem, który jest moim bardzo dobrym kolegą. Jako, że blisko się trzymamy i mam do niego duże zaufanie postanowiłem zasypać go pytaniami o Polsce, Ekstraklasie i Jagiellonii. Wypowiadał się w samych superlatywach, więc nie miałem żadnych obaw przed przenosinami. Teraz jestem bardzo szczęśliwy z dołączenia do Jagiellonii i nie mogę już się doczekać pierwszego treningu - przekonuje i dodaje.

- Szukałem też informacji na własną rękę. W internecie zobaczyłem, że to jest duży klub z ogromną liczbą oddanych kibiców, pasjonujących się piłką. Jestem z tego bardzo szczęśliwy i mam nadzieję, że dostarczę im również trochę powodów do radości.

Mimo, że jest w Białymstoku od niedawna, to już zdążył poczuć klimat obchodów stulecia istnienia naszego klubu. - Wiem, że klub obchodzi stulecie. W poniedziałek miałem okazję zobaczyć świętowanie w centrum miasta, po którym jeszcze bardziej cieszę się z przeprowadzki - zakończył Dejan Iliew.