16 01.20 08:36
Nowszy wpis Starszy wpis

Kolejne transferowe plotki, czyli w prasie o Jadze

W dzisiejszej prasie możemy przeczytać o kolejnych doniesieniach transferowych związanych z naszym klubem, w tym pogłoski o możliwym odejściu naszego bramkarza, Grzegorza Sandomierskiego.

Przegląd Sportowy

Nasz golkiper bliski odejścia? - Grzegorz Sandomierski może szukać sobie nowej drużyny. Podstawowy bramkarz Jagiellonii w drugiej połowy rundy jesiennej został odstawiony od reszty zespołu. 30-latek nie pojedzie z drużyną na zimowy obóz do Turcji i dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowej ekipy. Wychowanek Jagi już latem dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowej drużyny, bo Ireneusz Mamrot pragnął postawić na Krsevana Santiniego lub Damiana Węglarza. Wówczas jednak nie zdołał znaleźć sobie ekipy. Sandomierski pozostał w Białymstoku i z biegiem czasu skorzystał z kiepskiej formy rywali, wskakując między słupki w końcówce rundy. W pięciu kolejkach wpuścił sześć goli, a kolejne cztery we wrześniowym spotkaniu w Pucharze Polski (2:4 z Cracovią). Informacje o tym, że Sandomierski może szukać sobie nowego klubu, zbiegają się z wypożyczeniem Dejana Iliewa z Arsenalu, które zostało potwierdzone we wtorek wieczorem. Już kilka dni temu zmiany na pozycji golkipera zapowiadał nowy szkoleniowiec białostoczan Iwajło Petew.  

Kurier Poranny

O naszym bramkarzu wspomina także Kurier Poranny. - Grzegorz Sandomierski najprawdopodobniej w tym okienku transferowym pożegna się z Jagiellonią. Białostoczanin nie pojedzie z drużyną na obóz do Turcji. 30-latek dowiedział się, że sztab szkoleniowy na czele z nowym trenerem, Iwajło Petewem nie widzi dla niego miejsca w zespole. Wychowanek Jagi już latem dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy, gdy trenerem był Ireneusz Mamrot - zauważa „Przegląd Sportowy”. Ostatecznie Sandomierski w Białymstoku jednak pozostał. W końcówce rundy wywalczył sobie nawet miejsce w podstawowym składzie. W dwóch meczach zachował czyste konto. W sumie sześć razy wyciągał piłkę z siatki. Nowy trener Iwajło Petew prawdopodobnie postawi na Dejana Iliewa, który został wypożyczony z Arsenalu. 

Sport.pl

Dziennik internetowy pisze o pierwszym transferze Jagiellonii. - Pierwszy Macedonczyk w barwach Jagiellonii. Dejan Iliev został nowym bramkarzem Jagiellonii Białystok - poinformował zespół z Podlasia na swojej oficjalnej stronie internetowej. Macedończyk został wypożyczony do końca obecnego sezonu. Po bardzo nieudanej transakcji z udziałem Krsevana Santiniego latem ubiegłego roku, Jagiellonia Białystok w końcu znalazła nowego bramkarza. Dejan Iljev trafił do Jagiellonii Białystok na zasadzie wypożyczenia do końca tego sezonu. 24-letni Macedończyk był piłkarzem Arsenalu, gdzie nie miał jednak żadnych szans na regularne występy (grał tylko w rezerwach i zespołach juniorskich londyńskiego klubu), a ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w lidze słowackiej. W SKF Sered zagrał 18 meczów i trzy razy zachował czyste konto. Iliev będzie pierwszym Macedończykiem w drużynie Iwajło Petewa i zagra z numerem "1" na koszulce.