24 01.20 12:07

Jagiellonia Białystok - FC Viitorul 1:1 [Koniec Meczu]

Zapraszamy wszystkich kibiców do relacji tekstowej na żywo z drugiego sparingu Żółto-Czerwonych w tureckim Belek. Jagiellonia Białystok zmierzy się z rumuńskim FC Viitorul. Bieżące materiały będą udostępniane także na naszym klubowym Twitterze. Poniżej będziemy publikować najważniejsze zdarzenia z tego meczu. Początek o godzinie 16:00.

Mecz sparingowy

Belek, 24.01, godz. 16:00
Jagiellonia Białystok - FC Viitorul Konstanca (Rumunia) 1:1 (1:1).
Imaz 11' - Rivaldinho 3'

Jagiellonia: Dejan Iliew (46' Damian Węglarz) - Jakub Wójcicki (77. Andrej Kadlec), Zoran Arsenić, Bartosz Kwiecień (76. Dawid Szymonowicz), zawodnik testowany (77. Bodvar Bodvarsson) - Mile Savković (46' Martin Kostal), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Tomas Prikryl (82. Aleksander Stawiarz), Jesus Imaz (84. Karol Struski), Ognjen Mudrinski (55' Bartosz Bida).

FC Viitorul Konstanca (wyjściowy skład): Catalin Cabuz - Damien Dussaut, Bradley de Nooijer, Rivaldinho, Gabriel Iancu, Bogdan Tiru, Andrei Ciobanu, Cosmin Birnoi, Virgil Ghita, Jacques Zoua, Malcom Edjouma.

⏱️ 3' Prostopadłe podanie do Rivaldinho, który nie ma problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Przegrywamy 0:1.
⏱️ 7' Widoczna przewaga Viitorulu, który stwarza sobie kolejne okazje do strzelenia gola.
⏱️ 11' Goooool! Kapitalny strzał Imaza z okolicy połowy bliska. Hiszpan zauważył wysuniętego bramkarza i udało mu się go przelobować! 1:1
⏱️ 13' Ładna wymiana podań graczy Viitorulu zakończona dwoma strzałami, ale w obu sytuacjach pewnie radzi sobie Iliew.
⏱️ 16' Dobry fragment gry Żółto-Czerwonych. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, futbolówka dotarła do Tomka Prikryla, który oddał groźny strzał w światło bramki, ale dobrze interweniuje golkiper Viitorulu.
⏱️ 18' Kolejna ciekawa akcja Jagiellończyków. Tym razem uderza Mudrinski, ale nad bramką.
⏱️ 22' Bardzo dobry okres gry Żółto-Czerwonych. Po początkowej dominacji rywala, teraz Rumuni są defensywie.
⏱️ 27' Teraz gra się wyrównała. Obecnie rywalizacja toczy się głównie w środku pola. Obie drużyny próbują przejąć kontrolę nad meczem.
⏱️ 29' Rzut wolny dla Jagi w pobliżu pola karnego za faul jednego z rywali na Savkoviciu. Centruje Pospisil, trafiamy w poprzeczkę, ale sędzia dopatrzył się przy okazji przewinienia.
⏱️ 30' Żółta kartka dla Tarasa Romanczuka za taktyczny faul i przerwanie kontry przeciwnika.
⏱️ 33' Długo rozgrywana akcja przez nasz zespół. W pole karne Rumunów centruje Wójcicki, ale łapie piłkę bramkarz Viitorulu.
⏱️ 36' Kolejna ciekawa akcja Jagiellonii. W prawym sektorze boiska krótkimi podaniami Żółto-Czerwoni rozmontowali defensywę rywala, do dogodnej szansy doszedł Prikryl, ale arbiter dopatrzył się spalonego.
⏱️ 40' Żółta kartka dla Dussauta za przerwanie naszego groźnie zapowiadającego się kontrataku.
⏱️ 45' Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy remisujemy FC Viitorul 1:1. Gola dla Jagi strzelił Jesus Imaz.
⏱️ 46' Zaczynamy drugą część spotkania. W jedenastce Jagiellończyków doszło do dwóch zmian. Za Mile Savkovicia wszedł na boisko Martin Kostal, a za Dejana Iliewa w bramce pojawił się Damian Węglarz.
⏱️ 48' Pierwsza akcja Żółto-Czerwonych w tej części gry i od razu znakomita okazja. Kostal wychodzi na pozycję sam na sam, ale uderza obok bramki.
⏱️ 52' Romanczuk fauluje na lewej stronie boiska zawodnika rywala. Dobra centra w nasze pole karne, napastnik Viitorulu zgubił krycie, ale na szczęście piłka po strzale głową poszybowała minimalnie obok bramki Węglarza.
⏱️ 55' Kolejna zmiana w naszym zespole. Na boisku za Mudrinskiego pojawia się Bida.
⏱️ 58' Błąd obrońców Viitorulu, piłkę przechwycił Prikryl, wyszedł na pozycję sam na sam, ale niestety Cabuz koniuszkami palców zdołał przenieść piłkę nad poporzeczką.
⏱️ 61' Dobry rajd Imaza lewą stroną boiska. Hiszpan dwukrotnie został zablokowany, po czym został sfaulowany. Centra z rzutu wolnego w pole karne, ale golkiper rywala interweniuje na raty.
⏱️ 66' Ładnie utrzymujemy się przy piłce w okolicy środka boiska, ale niestety Romanczuk zepsuł złym podaniem dobrze zapowiadającą się akcję Jagiellończyków.
⏱️ 68' Faulowany na lewym skrzydle Kostal. Dobra centra, po czym strzał oddaje Arsenić. Piłka trafia w poprzeczkę bramki Rumunów.
⏱️ 69' Dobra kontra, prostopadłe podanie Bidy do Tarasa, ten wycofuje do Kostala, ale strzał Słowaka minimalnie mija bramkę Viitorulu. Chwilę później dośrodkowanie na pierwszy slupek, uderza Imaz i dobrze interweniuje Cabuz. Rzut rożny dla Jagi.
⏱️ 71' Groźny strzał Bidy, piłkę odbitą od obrońcy przejmuje Imaz, zagrywa do Pospisila, ale sędzia dopatrzył się spalonego.
⏱️ 73' Dobra akcja prawą stroną w wykonaniu Prikryla. Czech wrzuca w pole karne, po czym strzał Imaza minimalnie mija słupek bramki Rumunów.
⏱️ 76' Kolejna zmiana w Jadze, za Kwietnia na murawie melduje się Szymonowicz.
⏱️ 77' Seria zmian w ekipie Żółto-Czerwonych. Za Wójcickiego wchodzi Kadlec, a za zawodnika testowanego pojawia się Bodvarsson.
⏱️ 79' Ciekawa akcja Viitorulu lewą stroną zakończona strzałem w krótki róg. Dobrze broni Węglarz.
⏱️ 82' Stawiarz zmienia Prikryla. Tym samym Bida przejmuje teraz rolę skrzydłowego, a Olek zagra na szpicy.
⏱️ 83' Okres przewagi Viitorulu. Dwa strzały Rumunów zablokowane przez naszych obrońców.
⏱️ 84' Struski zmienia Imaza.
⏱️ 85' Rajd Bidy prawą stroną, efektownym dryblingiem wszedł w pole karne, po czym wyłożył piłkę Struskiemu. Ze strzałem Karola radzi sobie bramkarz Rumunów, do dobitki najszybciej ruszył Kostal, ale golkiper po raz kolejny ratuje Viitorul.
⏱️ 88' Rzut rożny dla Jagi. Centruje Pospisil, piłkę wybija defensor Rumunów, po czym futbolówka ponownie spada pod nogi Czecha, który znów dośrodkowuje. Taras groźnie strąca piłkę głową, ale bramkarz rywala nie ma problemów z interwencją.
⏱️ 89' Żółtą kartką ukarany Bida.
⏱️ 90' Koniec spotkania. Po ciekawej grze z obu stron ostatecznie utrzymał się rezultat remisowy. Gola dla Viitorulu w 3. minucie strzelił Rivaldinho, a w 11. minucie na trafienie Brazylijczyka odpowiedział Jesus Imaz.