28 01.20 12:02
Nowszy wpis Starszy wpis

INFORMACJA W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ HERBU

Drodzy Kibice, 19 stycznia 2020 roku. dobiegło końca głosowanie na herb Jagiellonii. Środowisko Kibiców zrzeszone wokół naszego Klubu w wyniku niezależnych wyborów zdecydowało o powrocie „starej J-otki”, czyli herbu, którym Jagiellonia identyfikowała się w latach 1989 – 1999 i 2003 – 2006. Szanując i uznając wynik wyborów czekają nas zmiany.

Władze Klubu oraz Przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców, jeszcze przed rozpoczęciem głosowania, wspólnie ustalili, że zanim obecny herb przejdzie do historii, będzie obowiązywał zarówno na strojach meczowych, jak i materiałach klubowych do końca sezonu 2019/2020. Nowo wybrany herb, znany również jako „Stara J-otka” wróci jako oficjalny od 1 lipca 2020 roku, czyli od początku przyszłego sezonu. Aktualnie używana przez Klub „J-otka”, podobnie jak poprzednie herby, stanie się elementem naszej bogatej historii i będzie w pełni respektowanym przez nas wszystkich już historycznym znakiem.

Od 1 lipca 2020 roku rozpocznie się proces tzw. „rebrandingu”, czyli wprowadzania wybranego herbu. W pierwszej kolejności pojawi się on na koszulkach meczowych, które będą nawiązywały do trwających obchodów stulecia Jagiellonii. Ponadto w pierwszej kolejności „Stara J-otka” pojawi się na materiałach poligraficznych, w mediach klubowych, a także na sprzęcie sportowym.

Pozostałe elementy wymieniane będą sukcesywnie.