13 02.20 08:04
Nowszy wpis Starszy wpis

26. urodziny Juana Camary

13 lutego 1994 r. w hiszpańskim Jaen na świat przyszedł Juan Camara. Skrzydłowy Jagiellonii Białystok obchodzi dziś swoje 26. urodziny.

Juan Camara trafił do Jagi pod koniec maja ubiegłego roku. Przychodził do Białegostoku jako wyróżniający się piłkarz spadającej z ekstraklasy Miedzi Legnica. Odkąd zameldował się na Podlasiu, zaliczył w naszych barwach 19 oficjalnych spotkań, w których strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę. O ile jeszcze na początku rozgrywek 2019/2020 był głównie rezerwowym w talii ówczesnego trenera Jagi Ireneusza Mamrota, tak od 25 września, z niewielkimi przerwami, zaczął regularnie występować w wyjściowej jedenastce Żółto-Czerwonych. Na hiszpańskiego lewego pomocnika od pierwszych minut inauguracji ligowej wiosny w Krakowie przeciwko Wiśle postawił także nowy szkoleniowiec Jagiellonii Iwajło Petew.

Zanim Camara przybył do Polski, pierwsze kroki w futbolu stawiał w hiszpańskim Villarreal na zapleczu tamtejszej ekstraklasy i trzeciej lidze. Przed sezonem 2014/2015 przeniósł się do słynnej FC Barcelony, w której występował w drugim zespole w rozgrywkach La Liga 2. Nie miał okazji zadebiutować na najwyższym poziomie rozgrywkowym swojego kraju, ale w barwach pierwszego zespołu Barcy otrzymał szansę w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Bayerowi Leverkusen (1:1) w sezonie 2015/2016. Rozegrał także 14 minut w Pucharze Króla w zremisowanym 1:1 przez Blaugranę starciu z Valencią. Regularnie występował w rezerwach Barcelony. W sezonie 2016/2017 i 2017/2018 reprezentował już zespoły drugoligowe - Gironę i CF Reus. Lepiej szło mu w drugiej z tych ekip, gdzie rozegrał 17 meczów w Segunda Division. Wiosną 2018 r. stracił jednak miejsce w podstawowym składzie i w efekcie trafił do polskiej Miedzi. W drużynie z Legnicy na poziomie ekstraklasy i w Pucharze Polski rozegrał 31 spotkań, w których zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty.

Juan, w dniu Twojego święta życzymy Ci przede wszystkim dużo zdrowia i samych sukcesów w naszych barwach!